Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Jolanta

Zdrobnienia: Jola, Jolcia. Joleczka Joli, Jolina, Jolinka., Jolunia, Jolusia

Jolanta to imię wywodzące się z języka greckiego i oznacza osobę delikatną i spokojną. Jolantę cechuje opanowanie i sceptyczne podejście, ale kiedy trzeba, potrafi pokazać pazury. Łatwo dostosuje się to otaczającej przestrzeni i ludzi, dzięki czemu jest często duszą towarzystwa. Lubi przebywać z innymi ludźmi i posiada cechy osoby ekstrawertycznej. Jolanta nie przechodzi obojętnie obok potrzebujących i jest pełna życzliwości. Jest także wspaniałą i kochającą matką oraz doskonałą żoną, o ile nikt nie będzie jej narzucać swojej wizji domu i rodziny.

Cechy osoby noszącej imię Jolanta

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
delikatna, skromna
Główne cechy
uczynna, ambitna
Predyspozycje zawodowe
ratownik, kierownik
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
15 i 17 czerwca, 4 lipca, 15 września oraz 17 grudnia

Rodzina i związki
Jolanta wie, czego potrzebują mężczyźni, dzięki czemu ta kobieta nie ma konkurencji wśród innych adoratorek. Jest w stanie zdobyć każdego mężczyznę, którym jest zainteresowana. Bywa zaborcza, ale równoważy to jej oddanie i wierność. Dom Jolanty urządzony jest bardzo gustownie, ale jednocześnie przytulnie. Zawsze chętnie przyjmie gości, a członkowie rodziny z znajomi widzą w niej kogoś, do kogo zawsze można się zwrócić w trudnej sytuacji.

W towarzystwie
Jolanta jest uprzejma, życzliwa i umie powstrzymać się przed uszczypliwymi komentarzami. Rodzina i znajomi lubią ją za jej umiejętność słuchania i doradzania nawet w trudnych życiowych sprawach. Zawsze liczy się z opinią innych ludzi, mimo że zawsze robi to, co podpowiadają jej serce i rozum. Jolanta ma grono wiernych przyjaciół, którzy będą z nią zawsze, na dobre i na złe.

W pracy
Jolanta jest zawsze pełna zapału i chętnie bierze udział w rywalizacji. Nie robi czegoś wbrew sobie, nawet jeśli to działanie dałoby jej korzyści. Jolanta ma charyzmę, dzięki której zjednuje sobie ludzi i jest doskonałym liderem w grupie. Nie podejmuje impulsywnych decyzji, by nie narazić się na nieprzewidziane bądź niekorzystne sytuacje. Jolanta rzadko daje się ponieść emocjom i zawsze świadomie wybiera najbardziej dogodne rozwiązania. Kobieta lubi mieć fach w rękach, który zapewni jej stabilność zatrudnienia oraz możliwość szkolenia innych osób.

Przysłowia od imienia Jolanta
Brak
Znani imiennicy
Jolanta Zawadzka - szachistka, Jolanta Pieńkowska - prezenterka, Jolanta Fraszyńska - aktorka, Jolanta Stefko - pisarka
Formy obcojęzyczne
angielski - Yolande, niemiecki - Yolanthe, hiszpański - Yolanda

Zobacz inne imienia żeńskie na literę J

Ostatnie komentarze

Marek
To imię kojarzy mi się z delikatną i skromną kobietą.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane