Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Jowita

Zdrobnienia: Jowa, Jowitka, Jowinia, Jowicia, Jowik, Jowisia, Jowiś, Jowuś

Imię Jowita pochodzi z języka łacińskiego, od imienia Jowisza czyli najwyższego boga i opiekuna państwa. Jowita uparcie dąży do celu, postępuje konsekwentnie i bywa przy tym nieco impulsywna. Lubi oryginalność, zarówno o ludzi, jak i przedmiotów. Ma doskonałą intuicję, dzięki czemu rzadko popełnia życiowe błędy. Jowita jest niezwykle ambitna i robi wszystko, by zarabiać duże pieniądze. Mimo iż zawsze osiąga założone cele, nie lubi uczestniczyć w wyścigu szczurów. Dom i rodzina są dla niej najważniejsze. Mężczyźni uwielbiają ją za radość, humor i czułość. Umie słuchać innych, ale sama rzadko opowiada o swoich problemach.

Cechy osoby noszącej imię Jowita

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
opiekunka
Główne cechy
dyplomacja, umiejętność wspołpracy
Predyspozycje zawodowe
sprzedawca, instrukor
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny/jasnoszary
Imieniny obchodzi
15 lutego

Rodzina i związki
Jowita wyznaje określone wartości i zawsze poważnie podchodzi do powierzanych jej zadań. Małżeństwo to dla niej nierozerwalna instytucja i będzie robić wszystko, by zapewnić mężowi i rodzinie wszystko, nawet kosztem własnej kariery. Jowita zawsze zaciekle walczy o swoje i takiej też postawy oczekuje od swoich bliskich. Mimo że potrafi poświęcić całą siebie dla dobra innych, nie robi tego bezinteresownie. Jowita bywa zazdrosna i często uparcie dąży do zawarcia małżeństwa. Jej celem jest założenie rodziny i prowadzenie domu.

W towarzystwie
Jowita ceni sobie ekstrawagancję w wielu aspektach. w towarzystwie znana jest jako miłośniczka elegancji i luksusu. Umie zaszaleń i wie, jak prowokować. Jowita zdaje się być duszą towarzystwa, często żartuje i zaraża pozytywną energią, ale to tyko pozory. W rzeczywistości jest dość skryta i niechętnie zwierza się ze swoich emocji czy problemów.Mimo to zawsze wysłucha i doradzi temu, kto jej potrzebuje. Lubi przebywać w towarzystwie tak samo, jak chwile samotności, pozwalające na odcięcie się od problemów. Lubi czytać oraz słuchać muzyki.

W pracy
Jowita zawsze podąża wyznaczoną przez siebie ścieżką. Nie ma takiej siły, która wpłynie na zmianę tej decyzji. Jowitę cechuje impulsywność, niecierpliwość, ale i konsekwencja i upór. Jest niepowtarzalna przy tym szybko się uczy i zawsze chętnie zdobywa nowe umiejętności. Jowita dąży do uzyskania dobrze płatnego zawodu, który zapewni jej stabilność materialną, dzięki której będzie mogła realizować swoje luksusowe pasje i hobby. Jowita jest profesjonalistką i perfekcjonistką jednocześnie. Nie lubi brać udziału w wyścigu szczurów, przez co osiągnięcie sukcesu zajmuje jej więcej czasu.

Przysłowia od imienia Jowita
Brak
Znani imiennicy
Jowita Budnik - aktorka, Jovita Idar - amerykańska aktywistka, Jovita Moore - amerykańska prezenterka
Formy obcojęzyczne
łacina - Iovita, włoski - Giovita

Zobacz inne imienia żeńskie na literę J

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane