Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Judyta

Zdrobnienia: Judka, Juduś, Judycia, Judynia, Judytka, Judyś, Judyśka

Imię Judyta pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza mieszkankę Judei. Judyta to kobieta bardzo pewna siebie, silna i władcza. Kiedy pojawia się zagrożenie, nie boi się, a zaczyna być agresywna. Obiera sobie cel i robi wszystko, by go osiągnąć. Judyta ma zdolność analitycznego myślenia. Jej chcą charakterystyczną jest ciągła chęć dominacji, również w relacjach z rodziną i partnerem. Judyta lubi bawić się w towarzystwie, a;le jest bardzo nieufna i często się dystansuje.

Cechy osoby noszącej imię Judyta

Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
osoba pochodząca z Judei
Główne cechy
niezależna, inteligentna
Predyspozycje zawodowe
biznes, zawody prawnicze
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
6 maja, 29 czerwca, 14 listopada oraz 10 i 22 grudnia

Rodzina i związki
Judyta to kobieta charakterna. Często przybiera postawę wojowniczki, która czai się na swoje ofiary. Kiedy tylko Judyta zauważy, że mężczyzna jest nią zainteresowany, wabi go w swoje sidła i zaczyna nad nim dominować. Judycie obca jest czułość, choć często poddaje się namiętności. W jej przypadku są nimi głównie pieniądze, kariera czy luksusy. Aby udobruchać Judytę, wystarczy dać jej odpowiednio drogi prezent. Kobieta bardzo często wybiera związki, które dadzą jej korzyści majątkowe niż te, których fundamentem jest miłość.

W towarzystwie
Judyta nie stroni od towarzystwa, ale też do niego nie lgnie. Jest bardzo nieufna i w każdym widzi osobę, która chce ją wykorzystać. Dominuje w grupie i umie manipulować. Wyznaje określone wartości i zawsze ich broni. Często jej przyjaźnie są dość chłodne, pełne biznesowych zależności. Bardziej od ludzi ceni rzeczy materialne, które mają wartość finansową. Judyta wyznaje zasadę, że najlepiej liczyć tylko na siebie. Lubi mieć wokół siebie publiczność, która pochwali jej wygląd lub osiągnięcia.

W pracy
Z Judytą nie warto rywalizować. Każdy, kto tego spróbuje, skazany jest na porażkę. Mimo iż ma silny charakter, łatwo ją zdenerwować. Dla niej najważniejsze są suche fakty i jasne definicje. Umie rozstawiać po kątach i często stosuje manipulację, by osiągnąć własne cele. Jest skuteczna, szybka i konkretna. Judytę wyróżnia ambicja, chęć nauki i samorozwoju.

Przysłowia od imienia Judyta
Brak
Znani imiennicy
Judyta Turyńska - królowa czesja, Judit Polgar - węgierska szachistka
Formy obcojęzyczne
angielski - Judy, niemiecki, francuski - Judith, włoski - Giuditta, hiszpański - Judite, rosyjski - Джуди

Zobacz inne imienia żeńskie na literę J

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane