Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Julita

Zdrobnienia: Jula, Julcia, Juleczka, Juleńka, Julitka. Juliś

Imię Julita jest zdrobnieniem imienia Julia, które na stałe weszło do obiegu w tej właśnie formie. Oznacza osobę pełną uroku. Julitę wyróżnia pomysłowość, energiczność i przebojowość. Dla równowagi bywa też wyjątkowo uparta i zawsze będzie gorliwie bronić własnych racji. Kobieta o tym imieniu skrywa w sobie ogromny potencjał. Jej działaniom sprzyja niekiedy dużo szczęścia. Julita wie, jak korzystać z życia i umie cieszyć się nawet małymi sukcesami. Dzięki swojemu optymistycznemu podejściu, z łatwością zjednuje sobie przyjaciół. Celem życia Julity jest posiadanie domu i dużej rodziny.

Cechy osoby noszącej imię Julita

Pochodzenie
rzymskie
Znaczenie
osoba pełna uroku
Główne cechy
optymistyczna, kulturalna
Predyspozycje zawodowe
księgowa, urzędniczka
Szczęśliwa liczba
5
Szczęśliwy kolor
złoto
Imieniny obchodzi
16 czerwca oraz 30 lipca

Rodzina i związki
Julita pragnie prawdziwej miłości, niczym z filmu. Nie umie być sama i zawsze stara się mieć koło siebie partnera. Julita jest czuła i jednocześnie romantyczna, a związek z nią pełen jest namiętności. Julita bardzo dba o siebie i lubi dostawać komplementy. bez skrupułów łamie męskie serca , ale sama bardzo przeżywa swoje zawody miłosne. Julita jest kochającą żoną i matką - kobieta jest wręcz stworzona do sprawowania tej roli. Julita kocha dzieci, a dzieci kochają ją.

W towarzystwie
Julita wie, że jej pozytywne nastawienie do świata bardzo przyciąga innych ludzi. Kobieta jest też niezwykle życzliwa oraz wrażliwa. Julita nigdy nie przejdzie obojętnie obok kogoś, kto potrzebuje pomocy. Emanuje ciepłem i zaraża swoją dobrą energią każdego, kto się znajdzie w pobliżu. Julita docenia nawet drobiazgi, dzięki czemu w każdym aspekcie życia widzi dobre strony. Jej słabym punktem jest duża wrażliwość. Julita bardzo przeżywa zarówno własne niepowodzenia, jak i problemy najbliższych.

W pracy
Julita jest niemal idealnym pracownikiem. Jej uśmiech i dobre słowo sprawiają, że każdy chce z nią pracować i uczyć się od niej. Obowiązki wykonuje zawsze na 100% i jest cierpliwym mentorem. Czasami bywa uparta, ale dzięki temu zawsze dokładnie argumentuje wyznawane przez siebie poglądy. Sukces osiąga dzięki swojej wiedzy, umiejętnościom i szczęściu, które towarzysz jej przez całe życie. Zdarza jej się czasami tracić motywację, ale to mija gdy tylko jej działania zaczną przynosić oczekiwane rezultaty.

Przysłowia od imienia Julita
Brak
Znani imiennicy
Św. Julita - męczennica, Julita Wójcik - artystka, Julita Macur - mistrzyni w strzelectwie
Formy obcojęzyczne
angielski - Juliet, niemiecki - Julia, francuski - Juliette, włoski - Giulietta, hiszpański - Julieta, rosyjski - Джульета

Zobacz inne imienia żeńskie na literę J

Ostatnie komentarze

Justyna
Podoba mi się to imię.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane