Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Justyna

Zdrobnienia: Justysia, Justynka, Justka, Justeczka, Justyśka, Jusia

Imię Justyna jest żeńskim odpowiednikiem imienia Justyn, które oznacza człowieka sprawiedliwego. Justyna to kobieta, która chce dominować i doskonale czuje się na kierowniczych stanowiskach. Cechuje ją indywidualizm i praktyczne podejście do spraw prywatnych i zawodowych. Justyna nie umie wysiedzieć w jednym miejscu. Kocha podróże i nieustannie coś robi, dzięki czemu poznaje wielu ludzi. Justyna jest duszą towarzystwa, lubi błyszczeć i słyszeć komplementy. Justyna nie lubi być w niczyim cieniu. Kobieta ma wysokie wymagania względem mężczyzn i potrzebuje partnera, który będzie stanowczy i jednocześnie nadąży za jej pomysłami.

Cechy osoby noszącej imię Justyna

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
osoba sprawiedliwa
Główne cechy
praktyczna, aktywna
Predyspozycje zawodowe
przedstawiciel handlowy, kierownik
Szczęśliwa liczba
2
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
5 stycznia, 12 marca, 13 i 14 kwietnia, 14 maja, 1,14, i 16 czerwca, 13 lipca, 1 i 26 sierpnia, 5,11,12,16, 17 i 26 września, 5 i 7 października oraz 30 listopada

Rodzina i związki
Justyna nie jest zbyt rodzinną kobietą. Ona najlepiej czuje się sama ze sobą, jednak kiedy pojawi się odpowiedni partner, Justyna pokocha go całą sobą i pozwoli razem ze sobą iść przez życie oraz założyć rodzinę. Justyna nie jest idealną panią domu. W jej przypadku to na mężczyźnie będzie spoczywał obowiązek tworzenia ogniska rodzinnego. Justyna potrzebuje wolności i raczej nie należy liczyć na to, że będzie zbyt wylewna i będzie opowiadać o swoich odczuciach czy emocjach.

W towarzystwie
Justyna to dusza i gwiazda w towarzystwie. Kobieta skupia wokół siebie wiele zainteresowanych osób i lubi dostawać od nich komplementy. Lubi rozdawać karty, przez co w jej życiu nie ma prawdziwie bliskiego przyjaciela. Justyna ma sto pomysłów na minutę, dlatego w jej towarzystwie nie ma szansy na nudę. Aby zyskać jej zaufanie, trzeba umieć słuchać o jej sukcesach i poczynaniach.

W pracy
Justyna ma silny charakter i wie, jak wydawać polecenia oraz rozdawać obowiązki. Nie lubi stagnacji i doskonałym zajęciem jest intensywna praca wyjazdowa. Justyna uwielbia działać i to dla niej najlepsza forma nauki. Miewa błyskotliwe pomysły, ale w ich realizacji czasami przeszkadza jej nadmierna porywczość. Justyna nie umie dłużej zagrzać miejsca w jednym zakładzie pracy. Pociągają ją zmiany i wciąż szuka zajęć, w których mogłaby wykorzystać swój potencjał.

Przysłowia od imienia Justyna
Brak
Znani imiennicy
Justyna Kowalczyk - biegaczka narciarska, Justyna Steczkowska - piosenkarka, Justyna Radwańska - tenisistka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski - Justine, włoski - Giustina, hiszpański - Justina

Zobacz inne imienia żeńskie na literę J

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane