Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Kamila

Zdrobnienia: Kama, Kamilka, Kamcia, Kamisia, Kamilcia, Kami, Kamusia

Imię Kamila jest żeńską formą imienia Kamil, które wywodzi się z łaciny i oznacza człowieka wysoko urodzonego. Kamila wyróżnia się energią i ogromną chęcią do działania. Zawsze pierwsza zgłasza się do wykonania zadania i osiąga sukcesy. Kamila jest niepoprawną marzycielką, która bardzo często traci świadomość między tym, co jest fikcją, a co rzeczywistością. Kamila ma problemy z budowanie przyjaźni z kobietami. Z mężczyznami idzie jej znacznie lepiej. Kobieta lubi partnerów mających wysoki status materialny. Ten, kto zdobędzie jej serce nie może być pewien, że Kamila będzie z nim na zawsze.

Cechy osoby noszącej imię Kamila

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
człowiek o dobrym pochodzeniu
Główne cechy
ambitna, praktyczna
Predyspozycje zawodowe
handlowiec, nauczuciel
Szczęśliwa liczba
2
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
3 i 21 marca, 31 maja, 26 lipca i 16 września

Rodzina i związki
Wokół Kamili zawsze kręci się wielu chętnych. Kobieta o tym imieniu zdecydowanie lepiej czuje się w męskim niż damskim towarzystwie. Kamila to specjalistka od flirtu i uwodzenia. Potrzebuje partnera, który zapewni jej dobra materialne, ale też będzie w stanie okiełznać jej dziką naturę. Lubi czuć niezależność i szybko nudzi się, kiedy partner próbuje ją za mocno osaczyć.

W towarzystwie
Kamila jest niepoprawną marzycielką. Zdarza jej się żyć w krainie fantazji, przez co okłamuje znajomych. Kamila ma przeważnie znajomych wśród mężczyzn. Z kobietami znacznie trudniej jej utrzymać relacje. Panowie jednak muszą uważać, by nie wpaść w sidła Kamili, która doskonale wie, jak uwodzić. Kamila potrafi długo chować urazę i zawsze dokonuje zemsty, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja. Mimo iż lubi otaczać się ludźmi, pozostaje nieco zdystansowana, przez co znacznie trudniej zdobyć jej zaufanie.

W pracy
Kamila zawsze pierwsza zgłasza się do nowych zadań. Zaraża pozytywną energią, którą jednak łatwo traci w przypadku usłyszenia krytyki. Ustala sobie cele i uparcie do nich dąży, motywując się zyskami. Kamila potrafi dowodzić swoich racji nawet wtedy, kiedy się myli. Cechuje ją kreatywność i twórcze myślenie.

Przysłowia od imienia Kamila
Brak
Znani imiennicy
Kamilla Baar - aktorka, Kamila - księżna Kornwalii, Kamila Skolimowska - lekkoatletka, Camille Pin - tenisistka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, włoski - Camilla, francuski - Camille, hiszpański - Camila, rosyjski - Камилла

Zobacz inne imienia żeńskie na literę K

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane