Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Karina

Zdrobnienia: Kara, Kari, Karinka, Karincia, Kariś, Karka

Imię Karina początkowo funkcjonowało jako zdrobnienie imienia Katarzyna. Dziś stosowane jest samodzielnie i łączy się je z włoskim słowem "carina", oznaczającym osobę miłą. Karina to kobieta uprzejma i odpowiedzialna, która do każdego zadania podchodzi profesjonalnie. Kobieta wyróżnia się ciętym językiem, dlatego nie warto wchodzić z nią w jakiekolwiek polemiki. Karina nie lubi częstych zmian i ceni sobie znajomy, stały grunt. Dużo wymaga zarówno od siebie, jak i innych. Karina ma tendencję do dominacji w pracy, co wynika z jej temperamentu.

Cechy osoby noszącej imię Karina

Pochodzenie
germańskie
Znaczenie
miła
Główne cechy
odpowiedzialna, zaangażowana
Predyspozycje zawodowe
modelka, aktorka
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
2 sierpnia i 7 listopada

Rodzina i związki
Karina zwleka z założeniem rodziny. Często to praca pochłania ją na tyle, że dom i rodzina schodzą na dalszy plan. Tak jak pracy, Karina ma tendencję do dominacji również w domu. Jeśli już zostanie żoną i matką, doskonale odnajdzie się w tych rolach, chociaż zawsze będzie nieco zdystansowana. Lubi, kiedy przyjaciele i rodzina postępują według jej porad. Karina to pracoholiczka, która potrafi poświęcić się obowiązkom tak bardzo, że traci przy tym swój urok. Karinę wyróżnia temperament, chociaż ma też wrażliwą i czułą stronę. Jej partner musi zapewnić bezpieczeństwo i opiekę.

W towarzystwie
Karina to kobieta żywiołowa, za którą trudno nadążyć. Przez temperament ciężko jej nawiązać bliższe relacje. Bywają momenty, że nikt nie chce przebywać w jej otoczeniu. Głośno mówi o swoich sukcesach i bardzo nie lubi słyszeć słów krytyki. Karina nie wstydzi się mówić o prywatnych sprawach. Kiedy ma w otoczeniu kogoś, z nim nie może się dogadać, potrafi się zamknąć w sobie i nie próbuje podejmować działań mających na celu rozwiązanie problemu. Bywa zbyt żywiołowa, przez co może zniechęcać do siebie inne osoby. Z Kariną po prostu nie można się nudzić.

W pracy
Karina zawsze pracuje z zaangażowaniem. Jest perfekcjonistką i profesjonalistką, która zna się na ludziach. Karina zdecydowanie lepiej odnajduje się w tym co zna i niechętnie dokonuje zmian w swoim życiu. Cechuje ją ambicja i dążenie do poprawiania wyników nie tylko swoich, ale też współpracowników. Zdarza jej się być agresywną, dlatego nie warto wchodzić z nią na wojenną ścieżkę. Karina nie boi się porażek.

Przysłowia od imienia Karina
Brak
Znani imiennicy
Karina Kunkiewicz - prezenterka, Karina Lombard - aktorka, Karina Lipiarska - łuczniczka, Karina Wojciechowska - modelka
Formy obcojęzyczne
angielski - -Karen, niemiecki - Karin

Zobacz inne imienia żeńskie na literę K

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane