Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Katarzyna

Zdrobnienia: Kasia, Kasiunia, Kasieńka, Katarzynka, Kasinka

Imię Katarzyna pochodzi z języka greckiego, od słowa katharos oznaczającego kobietę czystą. Katarzyna bywa porywcza i łatwo wyprowadzić ją z równowagi. Jest przy tym bardzo inteligentna i potrafi manipulować ludźmi tak, by osiągnąć własne cele lub wprowadzić zamieszanie. Katarzyna często pokazuje, jaki ma charakterek i nie liczy się ze słowami, narażając innych ludzi na zranienie. Przez to trudno jej nawiązać trwałe znajomości. Ci, z którymi się przyjaźni muszą w pełni zaakceptować jej wady, aby odkryć jej szlachetność i chęć dzielenia się energią.

Cechy osoby noszącej imię Katarzyna

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
czysta
Główne cechy
wyniosła, pracowita
Predyspozycje zawodowe
dziennikarka, prezenterka
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
2,13 i 18 lutego, 9,22,23 i 24 marca, 1,6, 29 i 30 kwietnia, 9 maja, 15 września, 25 listopada oraz 30 i 31 grudnia

Rodzina i związki
Katarzyna jest potencjalnie idealną kandydatką na panią domu oraz żonę i matkę. Sama jednak musi to w sobie odkryć. Jest dumna i wyniosła, czym może odstraszać kręcących się wokół niej mężczyzn. Katarzyna chce mieć partnera idealnego, jednak spotkanie takiego graniczy z cudem. Cechuje ją dziewczęcy wdzięk, jednak jest on często zasłonięty przez jej chłód i bardzo skomplikowany charakter. Mężczyzna, który zdecyduje się zdobyć jej serce, będzie musiał pogodzić się z jej wadami.

W towarzystwie
Katarzyna nie jest najłatwiejszą partnerką do dyskusji. Ciężko jej zjednać sobie ludzi mimo iż jest pełna energii, szlachetna i uczciwa. Katarzyna nie znosi kłamstwa i obłudy. Jej wybuchowy charakter daje o sobie znać zwłaszcza wtedy, gdy dochodzi do nieporozumień z najbliższymi. Bardzo łatwo wyprowadzić Katarzyną z równowagi. Kobieta ma bardzo wąskie grono przyjaciół.

W pracy
Katarzyna jest bardzo inteligentna, szczera i pełna chęci do działania. Zdarza się jej mieć słomiany zapał, przez co rezygnuje z realizacji działań. Chce, by uważano ją za niezastąpioną i doskonale czuje się, kiedy jej praca jest doceniona. za ewentualne niepowodzenia obwinia wszystkich, oprócz siebie. Katarzyna nie lubi stosować się do zakazów i nakazów, często podążając własną ścieżką.

Przysłowia od imienia Katarzyna
Katarzyny dzień jaki, cały grudzień będzie taki.
Znani imiennicy
Katarzyna Nosowska - wokalistka, Katarzyna Bujakiewicz - aktorka, Katarzyna Figura - aktorka
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski - Catherine, niemiecki - Katarina, włoski - Caterina, hiszpański - Catalina, rosyjski - Екатерина

Zobacz inne imienia żeńskie na literę K

Ostatnie komentarze

Damian
Moja żona Kaśka jest wybuchowa.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane