Czwartek, 26 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Kinga

Zdrobnienia: Kinia, Kingusia, Kingunia, Kinguś, Kiniuś, Kiniusia, Niusia

Imię Kinga wywodzi się z języka węgierskiego, od imienia Kunegunda i oznacza kobietę walczącą o swój ród. Kingę cechuje praktyczność. Kobieta doskonale umie się zorganizować, dzięki czemu jest doskonałą żoną, matką i gospodynią. Kinga lubi dowodzić, przez co może sprawiać wrażenie aroganckiej. Kobieta o tym imieniu nie nadaje się na pracownika niskiego szczebla - ona musi zajmować wysokie stanowisko. Zawsze wykazuje inicjatywę. Kinga lubi pięknie wyglądać i wie, jak wykorzystać swoje atuty. Lubi przykuwać męskie spojrzenia.

Cechy osoby noszącej imię Kinga

Pochodzenie
węgierskie
Znaczenie
kobieta walcząca o swój ród
Główne cechy
błyskotliwa, zaradna
Predyspozycje zawodowe
reporterka, modelka
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny/jasnoszary
Imieniny obchodzi
3 i 12 marca oraz 24 lipca

Rodzina i związki
W przypadki Kingo rodzina jest zawsze najważniejsza. Kobieta potrafi zrezygnować z własnej kariery, aby móc jak najlepiej zająć się ogniskiem domowym. Doskonale prowadzi dom, jest zorganizowana i dba o porządek. Bywa porywcza, dlatego też w jej domu nie zawsze panuje sielanka. Kinga lubi rządzić nie tylko w pracy, ale i w domu. Jej życiowy partner musi umieć ją okiełznać, a także dorównywać jej charyzmą i pomysłowością.

W towarzystwie
Kinga ma tendencję do tego, by dostosowywać swoje otoczenie do siebie. Kocha być w centrum uwagi i zawsze stara się być w środku najważniejszych wydarzeń. Kinga zawsze głośno mówi o swoich przekonaniach i zdarza jej się narzucać innym ludziom swoje zdanie. Przyjaciele i rodzina cenią ją za inteligencję, błyskotliwość i dobrą energię. Przy niej nie można się nudzić, bo każdy dzień jest zupełnie innym wyzwaniem.

W pracy
Kinga jest kobietą sukcesu. Cechuje ją przedsiębiorczość i dążenie do celu. Jest doskonałą liderką i zawsze stara się walczyć o swoje racje. Kinga najlepiej radzi sobie na kierowniczych stanowiskach, gdzie może w pełni wykorzystać swój potencjał. Zawsze pierwsza wychodzi z inicjatywą i ma dużo pomysłów na zwiększenie efektywności pracy zespołu. Nie liczy na innych - Kinga zawsze wszystko chce robić sama i uwielbia zdrową rywalizację.

Przysłowia od imienia Kinga
Brak
Znani imiennicy
Kinga Rusin - dziennikarka, Kinga Preis - aktorka, święta Kinga, Kinga Dunin - publicystka i pisarka
Formy obcojęzyczne
niemiecki - Kynga, bułgarski - Kunga, fiński - Kuntra

Zobacz inne imienia żeńskie na literę K

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane