Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Kornelia

Zdrobnienia: Kornela, Kornelcia, Kornelka, Nel, Nela, Nelcia, Nelka, Neluś

Imię Kornelia pochodzi z łaciny i jest żeńskim odpowiednikiem imienia Kornel, oznaczającego członków rodu Korneliuszów. Kornelia to urodzona plotkara, którą życie prywatne innych interesuje bardziej niż jej własne. Jest pesymistką, która zawsze zakłada, że ktoś ma wobec niej nieczyste intencje. Kornelia jest bardzo nieufna, nawet względem przyjaciół i rodziny. Uwielbia podróżować i nie potrafi długo wytrzymać w jednym miejscu. Bywa ryzykantką, ale jednocześnie postępuje konsekwentnie. Kornelia bywa kapryśna i trzeba mieć w sobie dużo cierpliwości, aby przebywać w jej otoczeniu. Ma za to szczęście w miłości.

Cechy osoby noszącej imię Kornelia

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
osoba z rodu Klaudiuszów
Główne cechy
wścibska, ambitna
Predyspozycje zawodowe
polityk, wykładowca
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
31 marca

Rodzina i związki
Kornelia z łatwością znajduje mężczyznę swojego życia. Takiego, który pokocha ją mimo jej wad, i który stworzy z nią rodzinę. Dla takiego mężczyzny Kornelia chce być najlepszą żoną, dlatego też często próbuje zmienić swoje wady na zalety. Kornelia idealizuje członków rodziny i zawsze z czułością i dumą mówi o swojej rodzinie. Bywa zbyt zazdrosna wobec partnera, co wynika z jej wielkiego strachu o porzucenie lub zdradę

W towarzystwie
Kornelia nie jest najbardziej lubianą osobą wśród znajomych. Bliscy często mają dość jej podejrzliwości i wytykania wad. Znana jest ze swojej wścibskości i wtykania nosa w cudze sprawy. Kornelia uważana jest za dziwaczkę, która praktycznie nie potrafi nikomu ufać. Zachowuje bezpieczny dystans, który jej zdaniem ma uchronić ją przed krzywdą. Kornelia wnikliwie obserwuje bliskich i otoczenie, dzięki czemu trafnie potrafi ocenić sytuacje. Nie warto mieć w niej wroga.

W pracy
Kornelia mało mówi o sobie, żyjąc życiem innych ludzi. Uwielbia egzotyczne miejsca, którymi nie może pochwalić się nikt z jej znajomych. Kiedy już obierze sobie cel, konsekwentnie dąży do jego realizacji. Mimo iż nie jest lubiana, chętnie pomaga współpracownikom. Kornelia znana jest z prawienia morałów, narzekania i grymaszenia. Jednak w pracy jest doskonale zorganizowana, a po szczeblach kariery idzie jak burza. Kornelia ma podzielną uwagę nie boi się pracy pod presją.

Przysłowia od imienia Kornelia
Brak
Znani imiennicy
Kornelia Dobkiewiczowa - pisarka, Kornelia Marek - biegaczka narciarska
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski, hiszpański - Cornelia, włoski - Cornelli, rosyjski - Кopнэлиa

Zobacz inne imienia żeńskie na literę K

Ostatnie komentarze

Ania
W dzieciństwie bardzo podobało mi się to imię.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane