Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Lena

Zdrobnienia: Lenka, Lencia, Lenuś, Lenek, Lenulka, Lenulcia

Imię Lena jest skrótem od greckiego imienia Helena lub hebrajskiego Magdalena i jest dziś stosowane w samodzielnej formie. Lena jest niezwykle samodzielna, ale jednocześnie kapryśna niczym dziecko. Potrafi być flegmatyczna i żywiołowa jednocześnie. Zdarza jej się być aż nadto leniwą i nie ma potrzeby nauki czy samodoskonalenia. Uczy się tylko tego, co ją najbardziej interesuje. Nie zwraca zbyt dużej uwagi na szczegóły. Lena nie umie radzić sobie z niepowodzeniami, i każdą porażkę traktuje jak atak na siebie. Ma za to rozbudowaną wyobraźnię i lekkie pióro. Lena bywa ciekawska względem innych ludzi i potrafi nagadać każdego. Ma skłonności do bycia samotniczką, ale w stosunku do mężczyzn umie być kokietką.

Cechy osoby noszącej imię Lena

Pochodzenie
greckie lub hebrajskie
Znaczenie
jasność
Główne cechy
kobieca, otwarta
Predyspozycje zawodowe
pisarka, malarka
Szczęśliwa liczba
5
Szczęśliwy kolor
złoto
Imieniny obchodzi
18 sierpnia i 10 listopada

Rodzina i związki
Lena wyróżnia się kobiecością, elegancją i kokieterią. Ona zdobędzie każdego mężczyznę i owinie go sobie wokół palca. Uwielbia flirtować, nawet jeśli te zaloty nie poskutkują niczym poważniejszym. Lena zawsze ma wokół siebie liczne grono adoratorów, którzy są w nią zapatrzeni jak w obrazek. W miłości nie uznaje półśrodków. Jeśli mówi, że kocha, to kocha na zabój. O Lenę trzeba się bardzo mocno starać. Oczekuje od partnera dostatniego i spokojnego życia. Kocha dalekie podróże, które jest jej w stanie zapewnić mąż z odpowiednio grubym portfelem.

W towarzystwie
Urok Leny tkwi w jej nadpobudliwości i wrażliwości. Lena nie stroni od ludzi chociaż to we własnym towarzystwie czuje się zdecydowanie najlepiej. Lena jest szalona, pełna życia i łatwo manipuluje ludźmi. Często koloryzuje rzeczywistość i potrafi zmieniać maski. Lena z trudem nawiązuje przyjaźnie z kobietami, a mężczyzn szybko zniewala i owija wokół palca. Lena nie mówi o sobie wszystkiego, dzięki czemu jest dla swojego otoczenia tajemnicą. Kobieta jest pamiętliwa i nigdy nie zapomina o przykrościach, jakie jej ktoś wyrządził.

W pracy
Lena ma mentalność dziecka - często zmienia zdanie i potrafi kaprysić. Bywa też niezależna, powolna i ma tendencję do odkładania obowiązków na później. Lena nie jest orłem i przeważnie wybiera mało przydatne dziedziny. Swój brak zapału maskuje gadatliwością. Lena ma mimo to świetną pamięć i z łatwością odnajduje się nawet w największym bałaganie.

Przysłowia od imienia Lena
Trudno dojść do Leny, nie ma na nią ceny
Znani imiennicy
Lena Olin - szwedzka aktorka, Lena Wilczyńska - aktorka, Lena Rice - irlandzka tenisistka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański - Lena, rosyjski - Лена

Zobacz inne imienia żeńskie na literę L

Ostatnie komentarze

Lena
Nigdy nie słyszałam o takim przysłowiu.
Magda
Czy Lena jest zdrobnieniem od imienia Magdalena?

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane