Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Lidia

Zdrobnienia: Lidka, Lidi, Liduś, Lidunia, Lideczka, Lido, Lideńka,

Imię Lidia pochodzi z języka grecko-łacińskiego i oznacza niewiastę urodzoną w krainie Lidia nad Morzem Egejskim. Lidia jest tytanem pracy i ciągle musi mieć zajęcie. Ma artystyczne zapędy, ale nie lubi wyróżniać się z tłumu. Lidia doskonale radzi sobie z nawet najbardziej skomplikowanymi sprawami i chętnie pomaga innym przejść przez podobne problemy. Ona umie cieszyć się życiem i docenia jego najmniejsze szczegóły. Lidia bywa kokietką, nie bojącą się ryzykownych sytuacji.

Cechy osoby noszącej imię Lidia

Pochodzenie
grecko-łacińskie
Znaczenie
kobieta pochodząca z krainy Lidia
Główne cechy
troskliwa, otwarta
Predyspozycje zawodowe
sekretarka, aktorka
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
27 marca, 13 lipca i 3 sierpnia

Rodzina i związki
Lidia pragnie realizować swoje marzenia i zdarza jej się podejmować przez to nieprzemyślane decyzje. Kobieta o tym imieniu jest największą flirciarą i jest w stanie zdobyć każdego mężczyznę. Bez oporów łamie męskie serca. Wyróżnia ją zmysłowość, kobiecość oraz ogromna czułość, którą darzy partnera. Szalone przygody są dla niej ważniejsze niż bezpieczne i stabilne życie codzienne. Lidia łączy w sobie namiętność i rozwagę. Lidia nie spieszy się z założeniem rodziny, ale mężczyzna, który ją zdobędzie zyska wierną i kochającą żonę.

W towarzystwie
Lidia to osoba, na której można polegać w każdej sytuacji. Przejawia filantropijne skłonności, ale jednocześnie nie pozwala się wykorzystywać. Kiedy ktoś ją skrzywdzi, ona będzie to pamiętać przez długi czas. Lidia ma dobrą intuicję jeśli chodzi o ludzi i na kilometr wyczuwa kogoś, kto ma nieuczciwe zamiary. Lidia jest ekspertką w kwestii mody i ma bardzo wyszukany gust. Chętnie udziela rad w sprawach związanych z dekorowaniem wnętrz. Lidia jest radosna i nie boi się podejmować ryzykownych decyzji.

W pracy
Lidia jest przodowniczką pracy. Ma niespożytą energię i wykorzystuje ją do realizacji obowiązków zawodowych. Na swój sukces pracuje długo, ale skutecznie. Nie dąży do bycia na świeczniku, ale konsekwentnie wspina się po szczeblach kariery. Lidia nie boi się niespodziewanych przeszkód i traktuje je jak wyzwanie. Zawsze osiąga swoje zawodowe cele.

Przysłowia od imienia Lidia
Liczne trofea lubi Lidia, na mężczyzn więc zastawia sidła
Znani imiennicy
Lidia Kmitowa - skrzypaczka, Lidia Korsakóna - aktorka, Lidia Litwiak - pilotka
Formy obcojęzyczne
angielski - Lydia, słoweński - Lidija

Zobacz inne imienia żeńskie na literę L

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane