Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Liliana

Zdrobnienia: Lilianka, Lilianeczka, Lila, Lilka, Lilunia, Lilianusia

Imię Liliana wywodzi się języka łacińskiego i oznacza kobietę czystą i piękną jak kwiat lilii. Liliana ma dwie twarze. Ryzyko nie jej jej obce i nie boi się ewentualnych porażek. Liliana jest doskonale zdyscyplinowana i zorganizowana, ale zdarza jej się nie dotrzymywać danego słowa. Potrafi być wścibska i często plotkuje. Liliana starannie dobiera sobie znajomych i ma wyczucie do ludzi. Bywa nieuczciwa w pracy, ale i tak odnosi sukcesy. Niestety Liliana nie jest zbyt lubiana w towarzystwie, bo ludzie mają ją za zarozumiałą i zimną. Kobieta o tym imieniu jest bardzo zamknięta w sobie i często nie potrafi okazywać swoich uczuć.

Cechy osoby noszącej imię Liliana

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
piękna, czysta
Główne cechy
zamknięta, zorganizowana
Predyspozycje zawodowe
bizneswoman, architekt
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
14 lutego, 30 kwietnia, 8 i 27 lipca, 3,4 i 25 września oraz 19 listopada

Rodzina i związki
Liliana jest skryta, ale m w sobie ogromne pokłady czułości. Desperacko wręcz potrzebuje bliskości drugiej osoby, ale przez swoje zamknięcie nie umie tego wyrazić. Liliana ma skłonność do rezygnacji z własnych potrzeb. Ta kobieta zawsze budzi skrajne emocje. Nawet rodzina ma ją za chłodną, przez co Liliana nieco się od nich odsuwa. Braki w osobach wypełnia zachciankami materialnymi. Z czasem staje się dla mężczyzny bardziej niedostępna, przez co traci jego zaufanie i zainteresowanie.

W towarzystwie
Liliana to doskonała obserwatorka. Skrupulatnie dobiera znajomych, pozostawiając ich zawsze na dystans. Przez to jest mało lubiana i ma opinię zmanierowanej. Liliana jest zawsze opanowana, nie opowiada o sobie zbyt wiele i nie ulega presji otoczenia. Ludzie widzą w niej pustą i niewartą uwagi osobę, co jest dla niej niesamowicie krzywdzące. Sama jednak nie robi nic, by tę sytuację zmienić. Nikt nigdy nie wie, czy dobrze zna Lilianę.

W pracy
Liliana nie boi się wyzwań oraz porażek. Do swoich obowiązków podchodzi profesjonalnie i z zaangażowaniem. Mimo tego Liliana nie zawsze dotrzymuje słowa, często pozostawiając współpracowników na lodzie. Liliana jest bardzo sprytna i umie zapanować nawet nad największym chaosem. Nigdy się nie poddaje, nawet jeśli wiele ją to kosztuje. Zdarza jej się kłamać i blefować, bo dzięki temu ukrywa przywłaszczenie sobie cudzych koncepcji.

Przysłowia od imienia Liliana
Brak
Znani imiennicy
Liliana Fabisińska - pisarka, Liliana Leszner - szachistka, Liliana Urbańska - piosenkarka
Formy obcojęzyczne
angielski - Lily, Lillian, francuski - Lilliane, włoski, hiszpański - Liliana, rosyjski - Лилиана

Zobacz inne imienia żeńskie na literę L

Ostatnie komentarze

Liliana
Wszyscy mówią do mnie Lila.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane