Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Liliana

Zdrobnienia: Lilianka, Lilianeczka, Lila, Lilka, Lilunia, Lilianusia

Imię Liliana wywodzi się języka łacińskiego i oznacza kobietę czystą i piękną jak kwiat lilii. Liliana ma dwie twarze. Ryzyko nie jej jej obce i nie boi się ewentualnych porażek. Liliana jest doskonale zdyscyplinowana i zorganizowana, ale zdarza jej się nie dotrzymywać danego słowa. Potrafi być wścibska i często plotkuje. Liliana starannie dobiera sobie znajomych i ma wyczucie do ludzi. Bywa nieuczciwa w pracy, ale i tak odnosi sukcesy. Niestety Liliana nie jest zbyt lubiana w towarzystwie, bo ludzie mają ją za zarozumiałą i zimną. Kobieta o tym imieniu jest bardzo zamknięta w sobie i często nie potrafi okazywać swoich uczuć.

Cechy osoby noszącej imię Liliana

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
piękna, czysta
Główne cechy
zamknięta, zorganizowana
Predyspozycje zawodowe
bizneswoman, architekt
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
14 lutego, 30 kwietnia, 8 i 27 lipca, 3,4 i 25 września oraz 19 listopada

Rodzina i związki
Liliana jest skryta, ale m w sobie ogromne pokłady czułości. Desperacko wręcz potrzebuje bliskości drugiej osoby, ale przez swoje zamknięcie nie umie tego wyrazić. Liliana ma skłonność do rezygnacji z własnych potrzeb. Ta kobieta zawsze budzi skrajne emocje. Nawet rodzina ma ją za chłodną, przez co Liliana nieco się od nich odsuwa. Braki w osobach wypełnia zachciankami materialnymi. Z czasem staje się dla mężczyzny bardziej niedostępna, przez co traci jego zaufanie i zainteresowanie.

W towarzystwie
Liliana to doskonała obserwatorka. Skrupulatnie dobiera znajomych, pozostawiając ich zawsze na dystans. Przez to jest mało lubiana i ma opinię zmanierowanej. Liliana jest zawsze opanowana, nie opowiada o sobie zbyt wiele i nie ulega presji otoczenia. Ludzie widzą w niej pustą i niewartą uwagi osobę, co jest dla niej niesamowicie krzywdzące. Sama jednak nie robi nic, by tę sytuację zmienić. Nikt nigdy nie wie, czy dobrze zna Lilianę.

W pracy
Liliana nie boi się wyzwań oraz porażek. Do swoich obowiązków podchodzi profesjonalnie i z zaangażowaniem. Mimo tego Liliana nie zawsze dotrzymuje słowa, często pozostawiając współpracowników na lodzie. Liliana jest bardzo sprytna i umie zapanować nawet nad największym chaosem. Nigdy się nie poddaje, nawet jeśli wiele ją to kosztuje. Zdarza jej się kłamać i blefować, bo dzięki temu ukrywa przywłaszczenie sobie cudzych koncepcji.

Przysłowia od imienia Liliana
Brak
Znani imiennicy
Liliana Fabisińska - pisarka, Liliana Leszner - szachistka, Liliana Urbańska - piosenkarka
Formy obcojęzyczne
angielski - Lily, Lillian, francuski - Lilliane, włoski, hiszpański - Liliana, rosyjski - Лилиана

Zobacz inne imienia żeńskie na literę L

Ostatnie komentarze

Liliana
Wszyscy mówią do mnie Lila.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane