Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Lucyna

Zdrobnienia: Lucynka, Lucyneczka, Lucia, Lusia, Lucyś, Lucysia

Imię Lucyna pochodzi od łacińskiego imienia Lucjusz lub Lucjan, oznaczającego człowieka należącego do Lucjana. Lucyna to kobieta tolerancyjna, ale też mówiąca wprost co myśli. Bywa uważana za dziwaczkę, a do tego zarozumiałą i upartą. Przez to ciężko jej utrzymać bliższe znajomości i powoduje, że Lucyna jest bardzo zamknięta w sobie. Mimo iż nie mówi o sobie, doskonale potrafi słuchać innych i czuje potrzebę niesienia pomocy. W pracy jest niezwykle ambitna i w pełni angażuje się w powierzone zadania. Lucyna nie lubi i nie umie flirtować, a w miłości zawsze kieruje się rozsądkiem.

Cechy osoby noszącej imię Lucyna

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
osoba należąca do Lucjana
Główne cechy
empatyczna, zorganizowana
Predyspozycje zawodowe
pedagog, lekarz
Szczęśliwa liczba
20
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
30 czerwca oraz 17 i 26 października

Rodzina i związki
Lucyna jest zawsze wierna i nie mienia uczyć zbyt łatwo. Miłość i relacje są dla niej bardzo ważne, dlatego też Lucyna nie ma w zwyczaju bawić się czyimiś uczuciami i czego samego wymaga od mężczyzn zabiegających o jej względy. Mimo iż podąża za rozsądkiem, kocha miłością gorącą i jest pełna czułości. Lucyna lubi mieć wszystko poukładane i zaplanowane i jest doskonałą opiekunką domowego ogniska. Lucyna to oddana matka i wierna żona, pragnąca zapewnić rodzinie wszystko, co najlepsze.

W towarzystwie
Lucyna to osoba niezwykle skryta, zwłaszcza kiedy towarzystwo nie akceptuje jej odmienności. Zawsze znajdzie czas by wysłuchać tego, kto potrzebuje rozmowy i porady. Jej uśmiech działa kojąco i pokazuje, jaka życzliwa z niej kobieta. Lucyna bywa nadpobudliwa i choleryczna, przez co może zostać uznana za dziwaczkę. Nie przejmuje się opinią innych ludzi i robi to, co podpowiada jej serce.

W pracy
Lucyna to kobieta zdecydowana, która nie boi się wyzwań zawodowych. Jest zdyscyplinowana oraz poukładana i tego oczekuje od współpracowników. Zdarza jej się być zarozumiałą, przez co nie zawsze umie dogadać się ze współpracownikami. Lucyna najlepiej odnajduje się w pracy, w której może pomagać innym ludziom. Lucyna to świetna bizneswoman, która może pracować na etacie lub prowadzić własną działalność.

Przysłowia od imienia Lucyna
Brak
Znani imiennicy
Lucyna Messal - tancerka i śpiewaczka, Lucyna Winnicka - dziennikarka, Lucyna Langer0Kałek - lekkoatletka
Formy obcojęzyczne
hiszpański, włoski i niemiecki - Lucina

Zobacz inne imienia żeńskie na literę L

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane