Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Ludmiła

Zdrobnienia: Ludmiłka, Ludmisia, Miła, Miłka, Minka, Mineczka, Miłeczka

Imię Ludmiła pochodzi z języka staropolskiego i oznacza kobietę przyjazną ludziom. Ludmiła jest pełna życia, która kocha rywalizację i oryginalność. Często do reszty poświęca się pracy, aby zyskać uznanie i popularność. Ma niezwykle rozwinięta intuicję i jest bardzo pewna siebie. Ludmiła zna się na ludziach i zawsze trafnie potrafi odczytać ich intencje. Starannie dobiera przyjaciół i nie jest typem osoby pozwalającej bardzo się do siebie zbliżyć. Nie warto być wrogiem Ludmiły. Kobieta ma ogromne serce, ale mimo iż wiele daje, równie wiele wymaga.

Cechy osoby noszącej imię Ludmiła

Pochodzenie
staropolskie
Znaczenie
kobieta miłująca swój lud
Główne cechy
nieufna, pracowita
Predyspozycje zawodowe
urzędniczka, malarka
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
20 marca, 7 maja, 30 lipca, 16 września i 26 października

Rodzina i związki

Ludmiła pragnie dawać miłość i być kochaną. Od partnera żąda takiej miłości, jaką sama daje. Dlatego trudno znaleźć jej odpowiedniego mężczyznę, przez co dość późno zakłada rodzinę. Związki Ludmiły są pełne pasji, wybuchów, eksperymentów i wzlotów. Ma dominujący charakter, ale nie obce jej jej odgrywane postaci uległych. Ludmiła potrzebuje partnera pełnego cierpliwości i zrozumienia. Małżeństwo z Ludmiłą gwarantuje wiele wspaniałych przeżyć, szaleństwa oraz namiętność.

W towarzystwie
Ludmiła to osoba, z którą nie warto toczyć sporów. Jako przyjaciółka jest zawsze gotowa do akcji i chętna do pomocy. Jej życie nie jest specjalnie ustabilizowane. Ludmiła nie mówi zbyt wiele o sobie, pozostając dla otoczenia niemałą tajemnicą. Kiedy już znajdzie zaufanych przyjaciół, otwiera się i ukazuje swoje ogromne serce.

W pracy
Ludmiła rzadko stosuje oczywiste rozwiązania. Ona lubi kombinować i wszystko robi tak, by było spektakularnie. Ludmiła kocha pracować, przez co można uznać ją za pracoholiczkę. Bywa wybuchowa, zwłaszcza gdy ktoś podważa jej zdanie. Ma analityczny umysł i doskonałą pamięć słuchową. Ludmiła ma wszechstronne zainteresowania i rozległą wiedzę. Ma artystyczną duszę i raczej nie odnajdzie się w korporacji, gdzie wyznaje się zasadę wyścigu szczurów.

Przysłowia od imienia Ludmiła
Brak
Znani imiennicy
Ludmiła - żona księcia litewskiego, Ludmiła Gurczenko - rosyjska aktorka, Ludmiła Jakubczak - piosenkarka
Formy obcojęzyczne
łacina - Ludomila, Lidimilla, rosyjski - Ljudmiła

Zobacz inne imienia żeńskie na literę L

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane