Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Luiza

Zdrobnienia: Lusia, Lunia, Luzia, Luśka, Luźka, Iza, Izunia

Imię Luiza pochodzi z języka francuskiego i jest połączeniem męskiego imienia Ludwik oraz żeńskiego Eliza. Luiza to osoba niezwykle aktywna i pracowita, ale tylko wtedy, kiedy jej się to opłaca. Kobieta potrafi się poświęcać, czym pragnie zwalczać kompleksy i odzyskać wiarę we własne umiejętności. Luiza długo dochodzi do siebie po porażkach. Posiada niezwykłą pamięć i jest bardzo inteligentna. Luiza często wini innych za swoje niepowodzenia. To osoba, która ceni sobie przydatne prezenty, bo dzięki nim czuje się potrzebna i spełniona. Luiza często wybiera życie w pojedynkę i jest bardzo skryta.

Cechy osoby noszącej imię Luiza

Pochodzenie
francuskie
Znaczenie
połączenie imion Ludwik i Eliza
Główne cechy
nieufna, zamknięta
Predyspozycje zawodowe
artystka, naukowiec
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
25 sierpnia

Rodzina i związki
Luiza preferuje realistyczne podejście do życia i nie lubi bujać w obłokach. Kobieta o tym imieniu często wybiera samotne życie, bo nie umie ufać mężczyznom i boi się cierpienia. Jej związki nie trwają zbyt długo, bo Luiza ma skłonność do uciekania przy pierwszej lepszej okazji. Luiza pragnie być kochaną, ale bardzo ciężko jej przełamać się i zadeklarować dozgonne uczucie wobec mężczyzny. Jeśli już wyjdzie za mąż, będzie dość surową partnerką, ale i sprawiedliwą matką.

W towarzystwie
Luiza uwielbia dostawać prezenty, zwłaszcza te, które są praktyczne i rzeczywiście jej się przydadzą. Luiza potrzebuje poczucia, że się o niej pamięta. Zdarza jej się wątpić w intencje bliskich, bo boi się rozczarowania. Wszędzie węszy obłudę, fałsz i kłamstwo. Luiza niekiedy czuje się gorsza od innych i przy każdej okazji usiłuje udowodnić swoją wartość. Z tego powodu często można uznać ją za bezkompromisową i zbyt zaborczą. Luiza bywa marzycielką, ale jednocześnie potrafi zmienić się w mściwą heterę.

W pracy
Luiza jest kobietą bardzo pracowitą i aktywną. Dzięki wysiłkowi chce zwalczać swoje kompleksy. Ona bardzo długo przeżywa każde niepowodzenie i ma problem z wiarą we własne możliwości. Luiza nie umie odnaleźć się w grupie, w której panują układy i umowy. Od zakłamanego społeczeństwa ucieka w świat pracy. Luiza jest bardzo inteligentna i sprytna, dzięki czemu łatwo manipuluje ludźmi.

Przysłowia od imienia Luiza
Już taką cechę ma Luiza, że uczuć swych nie trzyma w ryzach
Znani imiennicy
Luiza Julianna Orańska - księżniczka orańska, Luiza Złotowska - polska panczenistka, Louise Veronica Ciccone (Madonna) - piosenkarka
Formy obcojęzyczne
angielski - Louise, niemiecki, francuski - Louise, włoski, hiszpański - Luisa, rosyjski - Луиза

Zobacz inne imienia żeńskie na literę L

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane