Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Magdalena

Zdrobnienia: Magda, Madzia, Magduś, Magdunia, Magdalenka, Lenka, Lena

Imię Magdalena wywodzi się z języka hebrajskiego i oznacza kobietę, która pochodzi z miejscowości Magdala, położonego nad jeziorem Genezaret w Palestynie. Magdalena to kobieta zaradna, która zawsze znajdzie wyjście z kłopotliwej sytuacji. Zawsze szczerze wyraża myśli i często bywa impulsywna, przez co może zniechęcać ludzi do siebie. Ci, którym Magdalena zaufa mają w niej najlepszą przyjaciółkę, któa zawsze wesprze i pomoże. Magdalena często przedkłada potrzeby innych ponad swoje, poświęcając tym samym swoje dobro. To bardzo zmysłowa kobieta, która potrafi pokazać pazury, kiedy walczy w swojego mężczyznę. Magdalena ma w sobie wiele namiętności i szuka gorącej miłości. Jej wybranek powinien być równym jej partnerem.

Cechy osoby noszącej imię Magdalena

Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
kobieta z miejscowości Magdala
Główne cechy
odważna, empatyczna
Predyspozycje zawodowe
miejsca o niestandardowych godzinach pracy
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
13, 27 i 29 maja, 1 czerwca i 22 lipca

Rodzina i związki
Magdalena jest niezwykle zaborcza i pełna pasji. Lubi być najlepsza i potrzebuje mieć u boku mężczyznę, który dorówna jej kroku. Z jednej strony jest drapieżna, a z drugiej romantyczna, o czym świadczy to, że często kieruje się sercem. Magdalena uwodzi i porzuca bez słowa, ale związek z nią jest gwarancją życia pełnego pozytywnych wrażeń. Celem Magdaleny nie jest posiadanie domu i gromadki dzieci. Ona chce życia w biegu, pełnego ludzi, miejsc i rozmaitych emocji.

W towarzystwie
Magdalena często sprawia kiepskie pierwsze wrażenie. Jej impulsywność i przesadna szczerość nie idą w parze z zawieraniem nowych znajomości. Ten, kto nie ucieknie od razu, zobaczy w niej wrażliwą osobę, na której zawsze można polegać. Często w pierwszej kolejności myśli o innych zamiast o sobie. Magdalena ma ognisty temperament i jest bardzo ciekawa świata oraz ludzi. Kocha podróże, odkrywanie nowych miejsc, smaków i zapachów.

W pracy
Magdalena pracuje głównie po to, by zarobić pieniądze na swoje potrzeby. Ta kobieta nie odnajduje się w regularnym trybie pracy i woli miejsca, w których nie ma rygorystycznych reguł czy uniformów. Sukcesy zawodowe Magdaleny wynikają z jej inteligencji, umiejętności logicznego myślenia oraz doskonałej pamięci wzrokowej i słuchowej.

Przysłowia od imienia Magdalena
Gdy Magdalena deszczem zaczyna, to zwykle deszcz dłużej trzyma
Znani imiennicy
Magdalena Abakanowicz - artystka, Magdalena Cielecka - aktorka, Magdalena Mołek - dziennikarka, Magdalena Umer - dziennikarka i reżyserka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki - Magdalene, francuski - Magdeleine, włoski - Maddalena, hiszpański - Magdalena, rosyjski - Магдалина

Ostatnie komentarze

Sabina
W gronie moich znajomych są dwie Magdy.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane