Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Maja

Zdrobnienia: Majka, Majeczka, Majunia, Mania. Majunia. Mańka, Manieczka

Pochodzenie imienia Maja nie jest do końca znane i przypuszcza się, że wywodzi się z języka hebrajskiego lub greckiego. Maja to kobieta czynu, która chce zdobyć i ulepszyć świat. Jest niezwykle inteligentna, pomysłowa i bystra. Jest niezależna od innych ludzi i nigdy nie przyjmuje opinii większości. Maja ma rozwiniętą intuicję i umie rozszyfrować intencje innych osób. Ta kobieta to typowa samotniczka, która ucieka przed ludźmi w świat sztuki. Maja jest tajemnicza i nie pozwala się dobrze poznać.

Cechy osoby noszącej imię Maja

Pochodzenie
hebrajskie lub greckie
Znaczenie
osoba pełna radości
Główne cechy
kreatywna, zamknięta
Predyspozycje zawodowe
plastyk, pedagog
Szczęśliwa liczba
7
Szczęśliwy kolor
błękit
Imieniny obchodzi
9 kwietnia, 1 maja i 12 września

Rodzina i związki

Maja jest bardzo wyjątkową kobietą. Wyróżnia ją słodki wdzięk - nawet wtedy, kiedy marudzi i jest nieznośna. Maja kocha sztukę i jest niepoprawną romantyczką. Ta kobieta poradzi sobie w każdej sytuacji i jest idealnym materiałem na żonę oraz matkę. Mężczyzna, który odmieni jest samotnicze skłonności zyska wspaniałą żoną, która zadba o domowe ognisko. Trzeba jednak uważać, bo Maja nie pozwoli zrobić z siebie zwykłej kury domowej.

 

W towarzystwie
Maja często ma trudności z utrzymaniem relacji z ludźmi. Zawsze widzi jakiś podtekst lub drugie dno, a jej niezależna natura sama w sobie nie pozwoli jej ulegać wpływom innych osób. Maja jest bardzo zachowawcza i nie mówi zbyt wiele, kiedy nie jest o nic pytana. Kobieta o tym imieniu łatwo wpada w depresyjne stany, ale nie może liczyć na pomoc znajomych mimo że jest lubiana. Maja ma ogromne powodzenie u mężczyzn. Dąży do tworzenia własnego, lepszego świata, odpowiadającego jej romantycznej stronie. Maja najlepiej czuje się samotnie z dobrą książką lub odtwarzaczem muzyki w ręku.

 

W pracy
Maja najlepiej czuje się wykonując zawody powiązane z realizacją ważnych zadań. Wyróżnia ją duża pomysłowość i nieustanna chęć rozwijania się. Maja jest perfekcjonistką, która boi się niespodziewanych porażek. Ta kobieta pragnie wszystkich przekonywać do swojego zdania i jest konsekwentna w swoich czynach. Mimo iż Maja jest zdecydowanie spokojna, niekiedy potrafi pokazać pazury i zachowywać się wręcz despotycznie.

Przysłowia od imienia Maja
Do bzu podobna Maja, bo pachnie majem i upaja
Znani imiennicy
Maja Ostaszewska - aktorka, Majka Jeżowska - piosenkarka, Maja Cziburdanidze - gruzińska szachistka
Formy obcojęzyczne
angielski, francuski, hiszpański - Maya, włoski - Maia, rosyjski - Майя

Ostatnie komentarze

Paula
Moja ulubiona aktorka ma tak na imię.
Lucyna
Maja to niezwykle popularne imię.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane