Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Malwina

Zdrobnienia: Mali, Malwi, Malina, Malinka, Malineczka, Malunia,, Malwa, Malwi, Malwiś, Malwineczka

Imię Malwina pochodzi z języka germańskiego i jest żeńskim odpowiednikiem imienia Malwin, oznaczającego przyjaciela będącego stróżem prawa. Malwina uwielbia pracować i jest pełna pomysłów. Zawsze przykłada się bo wykonywania obowiązków. Pociągają ją przygody i podróże, przez co Malwinę trudno zastać w domu. Woli praktycznie poznawać świat niż spędzać długie godziny nad książkami. Ma szeroko rozwinięte umiejętności i wyróżnia ją inteligencja. Malwina działa spontanicznie, uwielbia szalone pomysły i wyciska życie jak cytrynę.

Cechy osoby noszącej imię Malwina

Pochodzenie
germańskie
Znaczenie
przyjaciel będący strażnikiem prawa
Główne cechy
energiczna, radosna
Predyspozycje zawodowe
podróżniczka, nauczycielka
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
4 lipca

Rodzina i związki
Malwina jest bardzo wybredna w stosunku do mężczyzn. Od najmłodszych lat sprawia problemy swoją beztroską i skłonnością do szalonych pomysłów. Bywa przez to nieodpowiedzialna i często pakuje się w kłopoty. Malwina to urodzona buntowniczka, która robi co chce i czerpie z życia pełnymi garściami. Kobieta o tym imieniu często w młodym wieku poznaje partnera, z którym spędzi resztę życia. Bywa, że wchodzi w związki nie tyle z miłości, co aby zrobić komuś na złość. Malwina jest świadoma swoich zalet i wie, że mężczyźni się nią interesują. Malwina szuka mężczyzny, który będzie wsparcie, opiekunem i zapewni jej dostatnie życie.

W towarzystwie
Malwina budzi podziw swoją spontanicznością i radością. Jest optymistycznie nastawiona do świata oraz otwarta na nowych ludzi i doświadczenia. Malwina zawsze robi to, na co ma ochotę i nie marnuje dni na smutki. Nie lubi przebywać w towarzystwie ludzi żyjących jedynie pracą i nastawionych tylko na zarobek. Malwiny uśmiech i zawsze dobry humor doskonale wpływa na otoczenie i ludzie kochają przebywać w jej towarzystwie.

W pracy
Malwina jest niezwykle ciekawą kobietą. Cechuje ją energiczność, pomysłowość i żywiołowość. Nie biegnie za karierą ani władzą, realizując się zupełnie poza miejscem zatrudnienia. Woli poświęcić się realizacji pasji. W miejscu pracy jest perfekcjonistką. Nie może doczekać się weekendu lub urlopu, bo zawsze ma zaplanowany wyjazd za miasto lub egzotyczną podróż. Jest bardzo inteligentna, ale nie koncentruje się na zdobywaniu wiedzy książkowej.


Przysłowia od imienia Malwina
Brak
Znani imiennicy
Malwina Kusior - aktorka, Malwina Meyerson - pisarka polska żydowskiego pochodzenia, Malwina Zielińska - modelka
Formy obcojęzyczne
angielski - Malvine, niemiecki - Maluine, Madalwine, włoski - Malivina, rosyjski - Мальвина

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane