Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Marcelina

Zdrobnienia: Marcelinka, Marcysia, Marcyś, Marcela, Marcelka,Celinka, Celineczka, Celka

Imię Marcelina wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza kobietę pochodzącą z roku Marcellus. Marcelina to kobieta sukcesu, która ma w sobie ogromną energię, przyciągającą innych ludzi. Mimo iż jest raczej łagodna, potrafi pokazać pazury i wtedy lepiej jej nie denerwować. Wyróżnia ją ambicja i zorientowanie na osiągnięcie sukcesu. Marcelina często używa sprytu i bywa przebiegła. Jest przy tym bardzo nieufna i ma analityczne podejście do ludzi i spraw. Marcelina lubi pomagać potrzebującym, ale swoich znajomych trzyma na dystans. Marcelina nie jest zbyt czuła i raczej zadba o stabilnos c materialną niż zmysłową atmosferę.

Cechy osoby noszącej imię Marcelina

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
kobieta z roku Marcellus
Główne cechy
ambitna, sprawiedliwa
Predyspozycje zawodowe
pielęgniarka, sędzia
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
ciemnobrązowy
Imieniny obchodzi
9 i 30 stycznia, 26 kwietnie i 17 lipca

Rodzina i związki
Marcelina nie jest przykładną panią domu. Bywa zgorzkniała i nie umie wykazać się zmysłowością. Partner Marceliny często czuje dystans. Marcelina ma w sobie wiele czułości i kobiecości, ale nie bardzo wie jak lub nie chce tego okazywać. Marcelina nie okazuje uczuć mężczyźnie i nie mówi mu o tym, co czuje. Mężczyzna, który znajdzie na nią sposób, zyska kochankę o ognistym temperamencie. Małżeństwo z Marceliną nie należy do najprostszych, bo ta kobieta jest pełna sprzeczności.

W towarzystwie
Marcelina zawsze miała talent do zjednywania sobie ludzi. Mimo, że jest nieco chłodna i zasadnicza, ma w sobie wiele empatii i radości. Zawsze chętnie pomaga i udziela porad. Marcelina bywa mediatorem w sporach swoich przyjaciół. Ona wie, jak dostosować się do okoliczności i sytuacji. Mimo tego nie zachowuje się jak chorągiewka na wietrze i zawsze ma swoje zdanie. Marcelian to kobieta temperamentna, którą na co dzień można poznać jako spokojną o opanowaną osobę. Nie ufa ludziom, ale zaufanym przyjaciołom jest całkowicie oddana.

W pracy
Marcelina żyje po to, by osiągnąć spektakularny sukces. Co prawda nie dokonuje tego bez przeszkód, ale zawsze wie, jak poradzić sobie z niepowodzeniami. Jest świetną obserwatorką i szybko odczytuje prawdziwe intencje ludzi. Dlatego jest sprawiedliwą mediatorką i wzbudza duże zaufanie.Marcelina jest także uparta i ambitna, a jeśli coś nie idzie po jej myśli, lepiej nie wchodzić jej w drogę. Marcelina potrafi być przebiegła, dzięki czemu ma władzę nad swoim bliskim otoczeniem.

Przysłowia od imienia Marcelina
Ciągle na przerwach się wygina, mała psotna Marcelina
Znani imiennicy
Marcelina Czartoryska z Radziwiłłów - pianistka, Marcelina Kulikowska - poetka i reportażystka, Marcelina Stoszek - wokalistka
Formy obcojęzyczne
angielski i włoski - Marcellina, francuski - Marceline

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane