Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Maria

Zdrobnienia: Marysia, Marynia, Marunia, Marysieńka, Maryś, Mara

Imię Maria pochodzi z języka hebrajskiego lub egipskiego i oznacza kobietę pełną radości, umiłowaną przez Boga. Maria ma trudny charakter, ale jest bardzo pracowita i zaradna. Może być też zaborcza, ale jednocześnie ma w sobie wiele miłości. Maria rzadko otwiera się na tyle, żeby mówić o swoich uczuciach. Zawsze chętnie pomoże i wysłucha tego, kto potrzebuje rozmowy. Mimo iż czasami ciężko przeżywa porażki, zawsze wyciąga z nich nauczkę i nabiera motywacji do działania. Maria potrafi być naprawdę uparta, a jej partner musi umieć tolerować jej zachowania.

Cechy osoby noszącej imię Maria

Pochodzenie
hebrajskie lub egipskie
Znaczenie
kobieta ukochana przez Boga
Główne cechy
humorzasta, zaradna
Predyspozycje zawodowe
lekarz, nauczycielka
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
1 i 23 stycznia, 2 i 11 lutego, 9,14,26 i 28 kwietnia, 3,24,29 i 31 maja, 2 i 27 czerwca, 2,16,22 i 29 lipca, 2,5,15,22 i 26 sierpnia, 8,12,15 i 24 września, 7 i 11 października, 16 i 21 listopada oraz 8 i 10 grudnia

Rodzina i związki
Dla Marii najważniejsze jest być doskonałą gospodynią i matką dla potomstwa. Maria ma skłonności do poświęcania się dla pomocy innym. Jej serce pełne jest miłości, którą przelewa na każdego, kto tego potrzebuje. Maria bywa choleryczna, przez co nie każdy jest w stanie dostrzec jej liczne zalety. To bardzo uparta kobieta, która doskonale sprawdzi się jako kierownik. Jak Maria pokocha, to na sto procent. Wybranek Marii musi mie ć w sobie wiele cierpliwości. Może on jednak mieć pewność, że nudy w ich związku nie będzie nigdy.

W towarzystwie
Maria to wspaniała przyjaciółka, pełna empatii. Czasami ciężko z nią wytrzymać, a przy tym bardzo łatwo sprawić przykrość. Maria nigdy nie okazuje słabości i ma tendencję do samotniczego trybu życia. Maria nie lubi, kiedy ktoś nie chce postąpić zgodnie z jej wskazówkami. Kobieta o tym imieniu nie lubi być na świeczniku i stroni od osób głośnych i narzucających się. Maria nie przyjaźni się z byle kim. Są wokół niej tylko osoby, które są w stanie zaakceptować jej despotyczny charakter.

W pracy
Maria od młodych lat była uczona systematyczności i w dorosłym życiu nie ma najmniejszych problemów z tym, by podejmować wyzwania. Ta kobieta nie lubi leni. Maria nie umie efektywnie działać pod presją. Często bierze udział w szkoleniach i bezinteresownie łapie dodatkowe zadania. Maria chce, by jej praca służyła innym ludziom. Kobieta o tym imieniu bywa w pracy nadgorliwa, przez co nie każdy chce z nią współpracować. Nie jest zbyt lubiana przez szefów, którzy jednak zawsze podziwiają jej wyniki.

Przysłowia od imienia Maria
Brak
Znani imiennicy
Maria Konopnicka - pisarka, św. Maria matka Jezusa, Maria Dąbrowska - pisarka, Maria Curie-Skłodowska - chemik i fizyk - laureatka Nagrody Nobla
Formy obcojęzyczne
angielski - Mary, niemiecki, włoski, hiszpański - Maria, francuski - Marie, rosyjski - Мария

Ostatnie komentarze

Iza
Zgadzam się, Marie są humorzastymi osobami.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane