Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Marianna

Zdrobnienia: Marianka, Marianeczka, Mania, Maniuś, Manieczka, Marysia, Marysieńka

Imię Marianna może pochodzić z języka łacińskiego i być żeńską formą imienia Marian, oznaczającego człowieka wywodzącego się z rodu Mariuszów. Może też pochodzić od Marii, imienia hebrajskiego. Marianna jest ambitna i wytrwale dąży do osiągnięcia sukcesu. Ta kobieta nie boi się ciężkiej pracy i w młodym wieku staje się w pełni samodzielna. Marianna lubi przebywać z ludźmi, starając się zawsze spełnić ich oczekiwania. mimo tej towarzyskości pozostaje tajemnicza i skryta, niewiele o sobie mówi i starannie dobiera przyjaciół. Mariannę łatwo obrazić i stracić jej przyjaźń.

Cechy osoby noszącej imię Marianna

Pochodzenie
łacińskie lub hebrajskie
Znaczenie
kobieta z rodu Mariuszów
Główne cechy
pracowita, stanowcza
Predyspozycje zawodowe
księgowa, dziennikarka
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
17 lutego, 26 maja, 2 czerwca i 8 września

Rodzina i związki
Marianna to bardzo czuła i pełna ciepła kobieta ukrywająca się za murem stanowczego charakteru. Dla własnego dobra lepiej nie igrać z jej uczuciami. Ten, kto ją zrani może być pewien, że ta kobieta się zemści. Marianna ma intuicję do ludzi i wyczuwa, kiedy ktoś ma nieczyste intencje. Kobieta o tym imieniu zawsze postępuje według zasad moralnych, przez co może się wydawać zimna i zamknięta. Kieruje się rozsądkiem i jest wierna. Partner Marianny także odczuje jej szorstkość, przez co ich związek będzie przechodził niejeden kryzys.

W towarzystwie
Marianna to kobieta, dla której niezależność jest bardzo ważną wartością. Kobieta z radością pomaga potrzebującym i nie boi się poświęcenia w imię wyższego celu. Jest nieufna względem ludzi i ciężko pozyskać jej przyjaźń. Żyje według własnych zasad i zawsze zdroworozsądkowo podchodzi do spraw i ludzi. Nie lubi, kiedy ktoś próbuje zwrócić na siebie całą uwagę otoczenia. Ma tylko kilku wiernych przyjaciół, którzy są w stanie zaakceptować jej introwertyczną naturę.

W pracy
Marianna nie martwi się o przyszłość. Lubi się uczyć i nieustannie podnosi swoje kwalifikacje. Każdy jej sukces poprzedzony jest ciężką i niekiedy mozolną pracą. Samodzielnie radzi sobie w życiu i w pracy, chętnie biorąc udział w dodatkowych zleceniach. W spornych sytuacjach nie chowa się i zawsze głośno broni swojego zdania.

Przysłowia od imienia Marianna
Brak
Znani imiennicy
Marianne Craig Moore - poetka, Marianna Wróblewska - wokalistka, Marianne Faithfull - piosenkarka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski - Marianne, włoski - Marianna, hiszpański - Mariana, rosyjski - Марианна

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane