Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Mariola

Zdrobnienia: Mariolka, Mariolcia, Marioleczka, Marioluś

Imię Mariola pochodzi z języka francuskiego i jest formą imienia Maria. Mariola jest kobietą, która przedkłada rodzinę ponad karierę. Wyróżnia ją odpowiedzialność i drobiazgowość. Mariola umie się bawić, ale kiedy trzeba pozostaje poważa. To kobieta zaskakująca i nieprzewidywalna, dusza każdego towarzystwa. Mariola chętnie szaleje na imprezach. Ma niewielu przyjaciół, bo nie każdy umie sobie poradzić z jej wybuchowością i niewyparzonym językiem.

Cechy osoby noszącej imię Mariola

Pochodzenie
francuskie
Znaczenie
mały obrazek Matki Boskiej
Główne cechy
rodzinna, optymistyczna
Predyspozycje zawodowe
przewodniczka, tłumaczka
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
1 stycznia, 2,litego, 25 marca, 31 maja, 6 lipca, 15 sierpnia, 8 września, 7 października i 8 grudnia

Rodzina i związki
Mariola nie ma szczęścia w miłości. Jest bezkompromisowa i nie ludzi rutyny, przez co ma problem ze stworzeniem stabilnej relacji. Ogromną zaletą Marioli jest otwartość sferze intymnej. Parter Marioli będzie miał w niej nie tylko kochającą żonę, ale też nieokiełznaną kochankę. Mężczyzna ten musi umieć dotrzymać jej kroku i być pełnym wyrozumiałości dla jej trudnego charakteru. Mariola to wspaniała gospodyni, która zapewnia rodzinie harmonię i podtrzymuje ognisko domowe. Dla rodziny jest w stanie zrezygnować doskonałej pracy.

W towarzystwie
Mariola jest imprezowiczką, która dużo czasu spędza na spotkaniach z ludźmi. Są to jednak zawsze ci sami ludzie, bo ta kobieta ma trudny charakter i ciężko jej zdobyć nowych znajomych. Mariola bywa niecierpliwa. Kobieta o tym imieniu ma dar przyciągania ludzi z problemami. Ona wie, jak zwracać na siebie uwagę i błyszczeć. Mariola zawsze dla o wygląd, czym przyciąga uwagę kobiet i mężczyzn.

W pracy
Mariola lubi pracować. Mimo iż jej powołaniem jest być żoną i matką na pełen etat, odnajduje się także w kreatywnych zawodach związanych z tworzeniem. Jej optymizm jest zaraźliwe, przez co Mariola jej lubiana w pracy i koledzy chętnie biorą udział w projektach, które prowadzi. Jest perfekcjonistką, która wszystkie zadania wykonuje precyzyjnie i terminowo.


Przysłowia od imienia Mariola
Dobrze czuje się Mariola tylko w romantycznych rolach
Znani imiennicy
Mariola Jarocka - pisarka, Mariola Zenik - siatkarka
Formy obcojęzyczne
angielski, hiszpański - Muriel, francuski - Murielle, włoski - Mariolle, rosyjski - Мюриель

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane