Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Marlena

Zdrobnienia: Marlenka. Marlencia. Marlenuś, Maria. Lenka. Leńcia. Lenia

Imię Marlena pochodzi z języka niemieckiego i jest prawdopodobnie połączeniem imion Maria i Helena lub Maria i Magdalena. Marlena jest kobietą niezwykle leniwą, która już od dziecka nie umie zmusić się do nauki. Zawsze wszystko przekłada i odwleka w czasie. Marlena chce być bogata, ale nie poprzez pracę czy wysiłek intelektualny. Liczy, że dobrze wyjdzie za mąż i partner zapewni jej dostatnie życie pełne podróży. Marlena jest rozkapryszona, ale nie przeszkadza jej to w byciu pomysłową i kreatywną. Ta kobieta potrafi być zazdrosna o partnera, ale jest czułą matką.

Cechy osoby noszącej imię Marlena

Pochodzenie
germańskie
Znaczenie
osoba doskonała
Główne cechy
pomysłowa, indywidualistka
Predyspozycje zawodowe
projektantka mody, malarka
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
16 kwietnia, 16 lipca. 12 września i 23 października

Rodzina i związki
Marlena umie oczarować mężczyznę i wie, jak wykorzystać swoje atuty. Ona nie wybacza zdrad i nie można odbudować jej zaufania. Marlena szybko angażuje się w bliższe relacje, a jej partner ma w niej wymarzoną kochankę. Trzeba jednak uważać, bo życie z Marleną jest tak spokojne, jak mieszkanie z dziesięcioosobową rodziną nad głową. Ta kobieta umie niebezpiecznie podnieść ciśnienie, by móc potem je uspokoić. Marlena potrzebuje mężczyzny, który ją poskromi i będzie umiał ustawić do pionu. Mąż Marleny musi być tez cierpliwy dla jej niekontrolowanych wybuchów zazdrości.

W towarzystwie
Marlena to dziewczynka w ciele dorosłej kobiety. Kobieta o tym imieniu bywa kapryśna niczym rozpieszczona księżniczka. W ludziach szuka przede wszystkim życzliwości i ciepła. Marlena lubi wtajemniczać bliskich w swoje sprawy, ale sama nie wykazuje zainteresowania życiem innych ludzi. To kobieta wyróżniająca się elegancją i klasą. Kocha sztukę i ma wiele talentów z nią powiązanych. Marlena ma lepsze kontakty z mężczyznami, których adoracja poprawia jej pewność siebie. Marlena ucieka od rutyny i monotonii, dlatego uwielbia wszelkiego rodzaju niespodzianki.

W pracy
Marlenę ciężko namówić do większego zaangażowania w pracę. Ona nie lubi czuć presji i w sytuacjach, kiedy ma za dużo obowiązków, wiele z nich odkłada na później i nigdy więcej do nich nie wraca. Marlena chce być bogata, ale nie w wyniku awansu zawodowego, ale raczej społecznego. Kobieta liczy na bogatego męża, przy którym nie będzie musiała pracować. Mimo tego Marlena umie zaskoczyć kreatywnością i często proponuje ciekawe rozwiązania trudnych do rozwikłania problemów.

Przysłowia od imienia Marlena
Brak
Znani imiennicy
Marlena Dietrich - aktorka, Marlwna Drozdowska - piosenkarka, Marlene Ottey - lekkoatletka
Formy obcojęzyczne
angielski - Marlene, niemiecki - Marleen

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane