Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Marta

Zdrobnienia: Martusia, Martunia, Marteczka, Martuś

Imię Marta wywodzi się z języka aramejskiego i oznacza kobietę-władczynię. Marta jest osobą towarzyską, ale nie ulega presji innych ludzi. Kobieta o tym imieniu ma siłę wewnętrzną i fizyczną, dzięki czemu zyskuje uznanie nawet w oczach mężczyzn. Marta jest świetnie zorganizowana., przez co czasami zachowuje się jak maszyna. Marta szybko dojrzewa i rzadko przechodzi przez okres młodzieńczego buntu. Ta kobieta umie być zaborcza i niezależna. Docenia szeroko pojętą wolność, ale zawsze dotrzymuje słowa i można na niej polegać.

Cechy osoby noszącej imię Marta

Pochodzenie
aramejskie
Znaczenie
kobieta-władczyni
Główne cechy
silna, samodzielna
Predyspozycje zawodowe
kierownik, bibliotekarka
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
11,18 i 19 stycznia, 22 i 23 lutego, 14 kwietnia, 16 i 21 czerwca, 27 i 29 lipca, 23 września oraz 4,16 i 24 października

Rodzina i związki
Marta to kobieta trudna do zdobycia. Potrafi być agresywna wobec mężczyzn zainteresowanych jej osobą. Ci, którzy nie dadzą rady, z pewnością nie będą dla niej dobrymi partnerami. Marta ma w sobie męski pierwiastek, który przyciąga partnerów wyróżniających się siłą. Marta nie ulega popędowi i powściągliwie podchodzi do spraw intymnych. Mężczyzna, który zdobędzie Martę będzie miał w niej dobrą żonę, ale nie będzie mógł liczyć na zbyt dużą swobodę. Marta traktuje małżeństwo jak awans społeczny, a swojego partnera trzyma na bardzo krótkiej smyczy.

W towarzystwie
Marta jest lubiana w towarzystwie i sama lubi w nim przybywać. Ta kobieta szybko dorasta i staje się zbyt poważna jak na swój wiek. Charakter Marty może budzić niepokój wśród przyjaciół. Marta stroni od rozrywek, ale kiedy chce, potrafi zaszaleć. Marta ma tendencję do utrzymywania relacji, które przynoszą jej zyski.

W pracy
Marta żadnej pracy się nie boi. Jest bardzo odporna fizycznie i psychicznie, a na dodatek nigdy nie buja w obłokach. Marta stawia sobie cele i konsekwentnie dąży do ich zrealizowania. Na niej zawsze można polegać, a projekty, w których bierze udział zawsze kończą się sukcesem. Ta kobieta wie, jak zorganizować swój czas i przestrzeń. Kiedy ktoś sprzeciwia się Marcie, musi się liczyć z tym, że zyskuje trudnego wroga.

Przysłowia od imienia Marta
Gospodyni Marta niewiele warta
Znani imiennicy
Marta Dzido - pisarka, Martha Coolidge - reżyserka, Marta Fix - eseistka i poetka, Marta Przeździecka - szachistka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki - Martha, francuski - Marthe, włoski, hiszpański - Marta, rosyjski - Марфа

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane