Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Martyna

Zdrobnienia: Martynka, Martysia, Martunia, Tysia, Tysiunia, Tynia

Imię Martyna jest żeńską formą łacińskiego imienia Martius, odnoszącego się do Marsa - boga wojny. Martyna to kobieta o silnej woli, mogąca zdobyć świat. Wyróżnia ją konsekwencja w działaniu oraz duża ambicja. Nie lubi leni i nie pozwala i jest perfekcjonistką. Martyna perfekcyjnie opanowała owijanie sobie ludzi wokół palca, dzięki czemu ma wokół siebie osoby posłuszne i lojalne. Martyna lubi obracać się wokół ludzi podobnych do siebie, zarówno statusem, jak i charakterem. Bywa humorzasta i czasami nie kieruje się sprawiedliwością. Martyna potrzebuje naprawdę silnego partnera, który otoczy ją czułością.

Cechy osoby noszącej imię Martyna

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
kobieta powiązana z bogiem wojny - Marsem
Główne cechy
zorganizowana, czuła
Predyspozycje zawodowe
bizneswoman, artystka
Szczęśliwa liczba
11
Szczęśliwy kolor
biel
Imieniny obchodzi
30 stycznia

Rodzina i związki
Martyna mimo swojej siły potrzebuje oparcia w postaci rodziny i partnera. Dom to dla niej ostoja spokoju i miejsce, w którym nabiera siły do pracy. Martyna to niezwykle zmysłowa kobieta, która zawsze uwodzi swojego partnera i nie pozwala mu się nudzić. Ta kobieta może nie wychodzić z sypialni i nie szczędzi czułości swojemu mężczyźnie. Mimo że Martyna nie mówi często o swoich uczuciach, jak już pokocha to całą sobą i na zawsze.

W towarzystwie
Martyna lubi być wśród ludzi podobnych do niej - zaradnych i ambitnych. To indywidualistka, która swoją charyzmą przyciąga ludzi. Martyna nie boi się odkrywać świata i lubi poznawać nowych ludzi. Kobieta o tym imieniu zawsze stara się być dobrą przyjaciółką chociaż czasami ciężko wytrzymać z jej humorami. Martyna nie przejmuje się opinią innych osób i wie, że sama zawsze podejmie najlepszą decyzję. Zdarza jej się zawierać znajomości dla osiągnięcia określonych celów, ale nie robi tego interesownie i zawsze potrafi się odwdzięczyć.

W pracy
Martyna budzi szacunek swoją silną wolą i chęcią osiągania kolejnych celów. Czasami nakłada na siebie zbyt dużo obowiązków, ale zawsze wszystkie wykonuje perfekcyjnie i nie zaniedbuje swoich zadań. Kiedy inni się poddają - ona dopiero się rozkręca. Martyna jest idealnym materiałem na lidera zespołu.

Przysłowia od imienia Martyna
Na świętą Martynę przybyło dnia na godzinę
Znani imiennicy
Martina Hingis - tenisistka, Martyna Jakubowicz - piosenkarka, Martyna Wojciechowska - dziennikarka, prezenterka i podróżniczka
Formy obcojęzyczne
angielski, włoski i hiszpański - Martina, francuski - Martine

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane