Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Marzanna

Zdrobnienia: Marzaenka, Marzenusia, Marzenunia, Marzanneczka, Rzancia, Rzanka

Imię Marzanna pochodzi z języka słowiańskiego i powiązane jest z boginią śmierci. Marzanna ma niezwykle silną osobowość. Ta kobieta wie, czego chce od życia i wie, jak to zdobyć. Wyróżnia ją zaangażowanie i sumienność w pracy. Marzanna ma w sobie ogrom energii i pożytkuje ją poprzez pracę na wielu w wielu przedsięwzięciach. Dlatego też jest aktywna fizycznie i dużo podróżuje. Mimo że w pracy ma wielu przyjaciół, odwrotnie jest w życiu prywatnym. Marzanna ma trudność z dostosowaniem się to otoczenia, przez co zdarza się jej wchodzić w konflikty ze znajomymi. Jest pyskata, ale jako żona i matka zawsze sprawdza się idealnie.

Cechy osoby noszącej imię Marzanna

Pochodzenie
słowiańskie
Znaczenie
kobieta powiązana ze słowiańską boginią śmierci
Główne cechy
ambitna, kłótliwa
Predyspozycje zawodowe
marketingowiec, artystka
Szczęśliwa liczba
7
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
21 marca

Rodzina i związki
Marzanna nie umie siedzieć w jednym miejscu - podróżuje, uprawia sport i dba o własny rozwój. Ta kobieta nie buja w obłokach, z zdobytą wiedzę życiową chce wykorzystać w przyszłości jako żona i matka. Marzanna ma bardzo sprecyzowany gust względem mężczyzn. W roli żony sprawdza się idealnie i stanowi stabilne wsparcie dla swojego partnera. Marzanna troszczy się o mir domowy i ma zdrowe podejście do wychowywania dzieci. Jej pociechy wyrosną na dobrych i zaradnych ludzi.

W towarzystwie
Marzanna miewa trudności z utrzymywaniem relacji. Jej wadami są przede wszystkim chęć dominowania oraz nieco kłótliwa natura. Marzanna nigdy nie ulega wpływom, przez co wielu znajomych się od niej odwraca. Ona ma swoje poglądy i nie zmienia ich pod niczym wpływem. Marzanna nie mówi głośno o swoich problemach i często przeżywa je w całkowitej samotności.

W pracy
Marzanna lubi pracować i często oddaje jej się w całości. Można na nią liczyć, a zadania, które wykonuje zawsze kończą się powodzeniem. Marzanna ma potrzebę nieustannego rozwoju oraz robienia czegoś. Lubi jeździć w delegacje, na których doskonale reprezentuje swoje miejsce pracy. Marzanna często zdaje się na intuicję, która zawsze kieruje ją w stronę dobrego wyboru. Marzanna długo przeżywa niepowodzenia, ale nigdy nie mówi współpracownikom o swoich emocjach.

Przysłowia od imienia Marzanna
Brak
Znani imiennicy
Marzanna Graff-Oszczepalińska - pisarka, Marzanna Wolska - modelka, Marzanna Adamczyk - dyplomatka
Formy obcojęzyczne
rumuński - Marzenna, litewski - Marzana

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane