Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Melania

Zdrobnienia: Menanka, Mela, Melunia, Melka, Meleczka, Melenia

Imię Melania wywodzi się z języka greckiego i oznacza osobę o śniadej karnacji. Melania to kobieta żywioł. Wszędzie jej pełno, dlatego też często oprócz pracy na etacie, prowadzi także własną działalność. Melania to urodzona bizneswoman - opanowana w interesach, a wybuchowa w życiu prywatnym. Ta kobieta nie odmówi nikomu pomocy, ale też sama nie ma problemu z jej przyjęciem. Kobieta o tym imieniu często kieruje się emocjami, przez co jej osądy mogą nie być zupełnie obiektywne. Melania kocha miłością zaborczą.

Cechy osoby noszącej imię Melania

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
osoba o ciemnej karnacji
Główne cechy
przedsiębiorcza, nieustraszona
Predyspozycje zawodowe
Melania sprawdzi się w każdej pracy
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
31 grudnia

Rodzina i związki
Melania wyróżnia się pięknym wyglądem. Ta kobieta dba o schludny strój oraz fryzurę i makijaż. Jest bezwzględną uwodzicielką i pragnie posiadać wszystkich i wszystko. Melania ciężko znosi porażki i odtrącenie. Ona musi mieć kontrolę, dlatego też nie lubi być obiektem czyichś westchnień, kiedy ona sama tych uczuć nie odwzajemnia. Melania musi mieć silnego partnera, z którym stworzy dom i założy rodzinę. Kobieta o tym imieniu spełnia się jako matka i gospodyni i zawsze z radością podchodzi do wykonywanych przez siebie zadań. Melania dużo z siebie daje, ale też wiele wymaga.

W towarzystwie
Melania nie jest zbyt obiektywna, przez co jej opinie potrafią być krzywdzące dla przyjaciół i rodziny. Bywa zbyt wylewna, nawet w kwestii cudzych tajemnic. Melania nie narzeka na brak przyjaciół, a wynika to z jej dobroci i nieustannej chęci pomocy. Ta kobieta odnajdzie się w każdym towarzystwie. Mimo iż ciężko za nią nadążyć, bliscy lubią spędzać z nią czas.

W pracy
Melanię wyróżnia niezwykły dynamizm i zdecydowanie w działaniu. W pracy jest przedsiębiorcza i szuka okazji, by móc zabłysnąć. Melania w niczym się nie ogranicza - pracuje dużo, by móc spełniać marzenia zaspokajać zachcianki. Dzięki swojej intuicji z łatwością wybiera dobre zlecenia, które przynoszą nie tylko pieniądze, ale i uznanie. Melania sprawia wrażenie kobiety ze stali, która absolutnie niczego się nie boi.

Przysłowia od imienia Melania
Brak
Znani imiennicy
Melania Burzyńska - poetka, MelaniaKierczyńska - działaczka i tłumaczka, Melania Maria Sinoracka - lekkoatletka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski - Melanie, włoski, hiszpański - Melania, rosyjski - Меланья

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane