Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Michalina

Zdrobnienia: Michalinka, Michalusia, Misia, Miśka, Linka, Linusia

Imię Michalina pochodzi z języka hebrajskiego i jest żeńską formą imienia Michał, które oznacz osobę chwalącą Boga. Michalina to kobieta bardzo nieśmiała, ale dobrze radząca sobie w życiu. Ta kobieta zachowuje się z klasą, ma doskonałą pamięć i rozwiniętą intuicję. Michalina ceni sobie stabilizację w życiu, dlatego szybko przywiązuje się zwłaszcza do osób i miejsc. Kobieta o tym imieniu bywa zdystansowana i nieufna, ale nigdy nie ocenia zanim kogoś nie pozna. Michalina szuka księcia z bajki i potrafi przez to odrzucić wielu kandydatów.

Cechy osoby noszącej imię Michalina

Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
osoba chwaląca Boga
Główne cechy
nieufna, pracowita
Predyspozycje zawodowe
administracja, handel
Szczęśliwa liczba
7
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
19 czerwca, 24 sierpnia i 29 września

Rodzina i związki
Michalina to kobieta, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mężczyzn. Umie urodzić i robi to z klasą. Michalina pozostaje przy tym tajemnicza, czym dodatkowo przyciąga kandydatów. Ta kobieta pragnie zostać matką i gospodynią domową. Michalina oczekuje szczęśliwego związku, bo tylko dzięki niemu uda jej się skutecznie połączyć życie prywatne z zawodowym. Michalina jest wierna i kocha całą sobą. Czeka na idealnego księcia, a pozostałych kandydatów nie umie obdarzyć zaufaniem. Bywa pozornie łagodna i zimna.

W towarzystwie
Michalina jest kobietą nieco zamkniętą i nieśmiałą. Zawsze zachowuje się z godnością niczym członkini arystokratycznego rodu. Ta kobieta nie lubi wielkich spędów ani rozrywek w formie jarmarków czy dyskotek. Zawsze stara się poznać każdego, kto się wokół niej pojawi. Michalinę ciężko poznać, bo sama nie pozwala się do siebie zbliżać. Kobieta o tym imieniu wybiera partnera i przyjaciół na całe życie.

W pracy
Michalina bez większych problemów robi karierę i ta wrodzona nieśmiałość w ogóle jej w tym nie przeszkadza. Umie przewidzieć ważne sytuacje, dzięki czemu zawsze się do nich przygotuje i wykorzysta je na tak, by było najlepiej dla niej. Michalina doskonale pamięta o tym, co ma zrobić. Stabilizacja jej jej drugim imieniem, dlatego Michalina nie zmienia często miejsca zatrudnienia i stawia na kroczenie ścieżką kariery w jednym miejscu przez wiele lat. Michalina ma tendencję do zaniedbywania rodziny na rzecz pracy.


Przysłowia od imienia Michalina
Brak
Znani imiennicy
Michalina Wisłocka - seksuolog, Michalina Rogińska - tancerka, Michaela Colin - aktorka, Michelle Pfeiffer - aktorka, Michaela von Habsburg - arcyksiężna austriacka
Formy obcojęzyczne
angielski - Michaela, Michelle, hiszpański - Miguela, francuski - Micheline, rosyjski - Mihajlina

Ostatnie komentarze

Michalina
Wiele znajomych wraca się do mnie Misia.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane