Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Monika

Zdrobnienia: Moniczka, Moniś, Monia, Monik, Moniś, Monisia, Monka

Imię Monika wywodzi się z języka greckiego i oznacza osobę jedyną, samą. Imię to nadawane było przede wszystkim jedynakom. Monika to kobieta działająca szybko, zdecydowanie i mająca kontrolujące tendencje. Monika jest drobiazgowa i musi mieć wokół siebie porządek. Osoba o tym imieniu dużo się uśmiecha i jest bardzo towarzyską osobą. Ciężko narzucić jej inne zdanie, ale umie szybko dopasować się do otoczenia. Monika nieustannie dąży do uzyskania kontroli, przez co czasem ciężko z nią wytrzymać. Ta kobieta ceni sobie partnerstwo w związku i nie lubi by traktowana przez adoratorów jako krucha i wrażliwa kobieta.

Cechy osoby noszącej imię Monika

Pochodzenie
greckie
Znaczenie
osoba sama, jedyna
Główne cechy
pracowita, uparta
Predyspozycje zawodowe
aktorka, dziennikarka
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
18 stycznia, 4 i 21 maja, 27 lipca oraz 27 sierpnia

Rodzina i związki
Monika musi mieć wybitnie cierpliwego partnera. Najlepiej takiego, który będzie umiał jej ulec i wykazać się stoickim spokojem. Mężczyźni często widzą w niej słodką i delikatną kobietę, co budzi w Monice agresję wobec zalotników. Monika od zawsze wolała chłopięce zabawki oraz zajęcia. Dzięki temu potrzebny jej równy partner, a nie opiekun. Monik a uwielbia rywalizować z mężczyznami i udowadniać im, że kobiety ani trochę nie są słabą płcią. Monika nie należy do najbardziej czułych kochanek, przez co w sypialni może wydawać się nieco chłodna. Małżeństwo jest dla niej awansem społecznym. Monika bywa bardzo zazdrosna o męża i nigdy nie ufa innym kobietom.

W towarzystwie
Monika żyje intensywnie i potrzebuje przyjaciół, którzy dotrzymają jej kroku. Ta kobieta kocha sport i często zajmuje się nim profesjonalnie. Monika nie daje sobie narzucić czyjegoś zdania, ale umie zaadaptować się do otoczenia, w którym się znajduje. Monika dość szybko staje się samodzielna i nabywa umiejętność wykorzystywania znajomości do osiągnięcia własnych korzyści. Ceni swoich przyjaciół, ale bywa dla nich nieznośna przez swoje dążenie do przywództwa. Monika nigdy nie robi komuś na złość i szybko zapomina o nieprzyjemnych sytuacjach.

W pracy
Monika umie planować swoją pracę i często chce to robić także w przypadku innych osób. Jej zamiłowanie do męskich zajęć przekłada się w dorosłości na wytworzenie męskich cech, pozwalających Monice przebić się w męskim świecie. Monika często kieruje się doświadczeniem i wiedzą zamiast intuicją, przez co zdarza jej się ponieść porażkę. Ta kobieta jest perfekcjonistką i wytrwale dąży do celu. Monika kocha rywalizację i zawsze wie, co zrobić, aby odnieść sukces.

Przysłowia od imienia Monika
Brak
Znani imiennicy
Monika Pyrek - lekkoatletka, Monika Górska - reżyserka, Monica Belluci - aktorka, Monica Seles - tenisistka, Monika Ryniak - działaczka polityczna i społeczna
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, włoski - Monica, francuski - Monique, hiszpański - Mónica

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane