Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Nadia

Zdrobnienia: Nadka, Nadziejka, Nadunia, Naduńka, Nadzia

Imię Nadia pochodzi z języka rosyjskiego, od imienia Nadieżda, będącym odpowiednikiem polskiej Nadziei. Życiowym celem Nadii jest realizowanie się w kwestii kariery. Ta kobieta jest rozsądna, inteligentna i ambitna. Bywa zarozumiała i wszystko co robi, robi po to, by zyskać uznanie. Nadia ma skłonność to nadmiernego gestykulowania i głośnego zaznaczania swojej obecności w towarzystwie. Kobieta o tym imieniu nie jest zbyt lubiana i ma zdolność do zniechęcania ludzi do siebie.

Cechy osoby noszącej imię Nadia

Pochodzenie
rosyjskie
Znaczenie
osoba niosąca nadzieję
Główne cechy
ambitna, rodzinna
Predyspozycje zawodowe
pedagog, marketingowiec
Szczęśliwa liczba
2
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
Nadia obchodzi imieniny 15 maja, 1 sierpnia oraz 30 września.

Rodzina i związki
Nadia czuje się bezpiecznie tylko w otoczeniu najbliższej rodziny i zawsze dba, by relacje z nimi były jak najlepsze. Nadia jest niezwykle oszczędna, dzięki czemu jej rodzina nie musi zbytnio martwić się o przyszłość. Kobieta o tym imieniu jest niepokorna, a miłość oznacza dla niej uległość - nie jej, ale partnera. Nadia lubi mieć władzę i od mężczyzny oczekuje zaakceptowania tego stanu rzeczy. Partner Nadii musi być odporny psychicznie, aby dotrzymać jej kroku.

W towarzystwie
Nadia a dwie natury - wrażliwą i szaloną. Kobieta nosząca to imię jest pewna siebie, dlatego wielu ludzi już na początku znajomości się do niej zniechęca. Ona uwielbia być w świetle reflektorów i nie lubi być ignorowaną. Niekiedy bywa zbyt głośna, nietaktowna i nie jest nawet świadoma przekraczania pewnych granic. Nadię wyróżnia doskonałe poczucie humoru, dzięki któremu jest w stanie rozluźnić nawet najbardziej napiętą atmosferę. Kobieta bywa też uparta, pyskata i nikt nie jest w stanie wpłynąć na jej światopogląd.

W pracy
Nadia jest inteligentna, pracowita i ambitna. Kobieta miewa aż nazbyt gwałtowne zachowania i bywa zarozumiała. To kobieta, której całkowicie można zaufać, bo zawsze jest zmotywowana i osiąga założone cele. Każdy sukces to dla niej ogromna satysfakcja i powód do wdzięczności.

Przysłowia od imienia Nadia
Brak
Znani imiennicy
Nadia Hilu - izraelska polityk, Nadieża Pietrowa - rosyjska tenisistka, Hope Sendoval - piosenkarka, Nadia Styger - narciarka alpejska
Formy obcojęzyczne
angielski - Hope, niemiecki - Nadine, francuski - Espérance, włoski - Nadia, hiszpański - Esperanta, rosyjski - Надежда

Zobacz inne imienia żeńskie na literę N

Ostatnie komentarze

Edyta
Planuję nazwać tak swoją córeczkę.
Natalia
To imię jest mało popularne, ale naprawdę ładne.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane