Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Natasza

Zdrobnienia: Nataszka, Natala, Natunia, Natusia, Nacia, Natka

Imię Natasza jest pochodnym imienia Natalia. Wywodzi się z języka rosyjskiego i występuje w języku polskim nienależnie. Natasza miewa niezwykle zmienne nastroje i nigdy nie wiadomo, jak zareaguje na dają sytuację. Ta kobieta nie znosi monotonii i zawsze chce działać. Mimo iż wszędzie jej pełno, zawsze wykonuje zadania na czas. Natasza jest kobietą-tajemnicą. Ona umie wykorzystywać swoje umiejętności i atuty, nie będąc przy tym kokietką. Największą wartością dla Nataszy jest rodzina, a także trwanie u boku wymarzonego mężczyzny.

Cechy osoby noszącej imię Natasza

Pochodzenie
rosyjskie
Znaczenie
kobieta oczekująca ponownych narodzin w życiu
Główne cechy
rodzinna, pomysłowa
Predyspozycje zawodowe
handlowiec, nauczuciel
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
27 lipca

Rodzina i związki
Natasza ma w sobie nieskończone pokłady uroku. W relacjach z partnerem zawsze kieruje się rozsądkiem, mimo że jest w niej wiele zmysłowości i emocjonalności. Kobieta o tym imieniu zawsze stawia rodzinę na pierwszym miejscu i jak lwica broni jej w sytuacjach zagrożenia. Natasza to świetna gospodyni, która lubi być chwalona za swoje uczynki. Ona z radością wykonuje domowe obowiązki i często zaprasza do siebie gości. Mąż Nataszy może czuć, że wygrał los na loterii.

W towarzystwie
Natasza doskonale czuje się w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Mimo iż czasami nie można przewidzieć jej reakcji, zawsze jest obok niej jakiś przyjaciel. Natasza lubi być w centrum wydarzeń. Kobieta nie lubi nudy i zawsze, kiedy pojawia się rutyna, ona wymyśla coś, co zwala wszystkich z nóg.

W pracy
Natasza nie jest tytanem pracy i bardziej niż budowanie kariery interesuje ją rozwój osobisty. Nielubi wykonywania powtarzalnych zadań i szuka miejsc, w których dużo się dzieje. Osoba o tym imieniu ma zdolność wykonywania nawet trudnych zadań bez większych problemów. Natasza czasami wpada w mniejsze lub większe kłopoty, ale zawsze wychodzi z nich bez szwanku. Natasza zaraża pozytywną energią dlatego współpracownicy lubią mieć ją w swoim zespole.


Przysłowia od imienia Natasza
Brak
Znani imiennicy
Natasza Urbańska - aktorka
Formy obcojęzyczne
angielski - Natalie, Nathalie, francuski - Noele

Zobacz inne imienia żeńskie na literę N

Ostatnie komentarze

Iza
Nie znam żadnej Nataszy, ale to imię kojarzy mi się z pewną siebie kobietą.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane