Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Nina

Zdrobnienia: Ninka, Nineczka, Ninuś, Ninek, Nincia. Ninia, Nena

Imię Nina może pochodzić z języka hebrajskiego i być pochodnym imienia Janina, oznaczającego łaskę, albo od greckiego imienia Ninos, które oznacza z kolei boga łaskawego. Nina jest kobietą tajemniczą i charyzmatyczną. Bywa nieśmiała, ale jednocześnie sama przyciąga do siebie zainteresowanych ludzi. Nina jest pełna klasy i majestatu. Ta kobieta zdecydowanie najlepiej czuje się we własnym towarzystwie, przez co niektóre osoby mogą mieć ją za zimną i wyniosłą. Nina ceni sobie przyjaźń i zawsze sprawiedliwie podchodzi do swoich najbliższych. Ta kobieta potrafi być przywódcą, bez tworzenia nieprzyjemnej dyktatury.

Cechy osoby noszącej imię Nina

Pochodzenie
greckie/hebrajskie
Znaczenie
łaska
Główne cechy
nieśmiała, obowiązkowa
Predyspozycje zawodowe
dziennikarka, pisarka
Szczęśliwa liczba
2
Szczęśliwy kolor
niebieski
Imieniny obchodzi
14 stycznia. 14 litego, 1 marca, 3 maja, 12 i 24 czerwca, 27 października, 4 listopada i 15 grudnia

Rodzina i związki
Nina łączy w sobie zmysłowość, opiekuńczość i ciepło. Kobieta o tym imieniu woli mieć udane życie rodzinne niż zawodowe i to bliskim zawsze się poświęca. Nina to doskonała gospodyni domowa i opiekunka rodziny. Ceni sobie zaufanie, na które trzeba sobie u niej zapracować. Ta kobieta zawsze ostrożnie podchodzi do obcych ludzi, bo łatwo ją urazić i zniechęcić. Nina jest wierna, ale też potrafi bardzo długo i cierpliwie szukać swojego wymarzonego partnera. Aby żyć szczęśliwie z Niną, trzeba dokładnie poznać ją i jej potrzeby.

W towarzystwie
Nina to kobieta delikatna, melancholijna i nieśmiała. Chociaż ma wielu przyjaciół i znajomych, woli spędzać czas samotnie. Nina nie czerpie rozrywki z prostych zabaw. To kobieta wyrafinowana, doceniająca wysoką kulturę i sztukę. Oboma o tym imieniu dba o swoją prywatność i rzadko mówi i szczegółach ze swojego życia. Nina umie się przyjaźnić z każdym bez względu na płeć. To kobieta, która nie wie co to intryga, obłuda czy wykorzystywanie innych do osiągania własnych celów.

W pracy
Nina nie kładzie wielkiego nacisku na rozwój kariery zawodowej. Ta kobieta ceni przede wszystkim szczęśliwe życie rodzinne. Bez względu na to, czy pracuje zawodowo, czy jest gospodynią, zawsze umie doskonale wszystko zorganizować. Nina umie przewidywać sytuacje awaryjne i zawsze jest na nie odpowiednio przygotowana. Nina nie jest typem podróżnika i woli spędzać życie w wygodnym domu z gromadką dzieci. Nina nie jest wybitną uczennicą, ale zawsze sumiennie podchodzi do obowiązków, jest poukładana i rozsądna.

Przysłowia od imienia Nina
Brak
Znani imiennicy
Nina Ricci - projektantka, Nina Andrycz - aktorka, Nina Rosamond Lehmann - pisarka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, włoski, hiszpański - Nina, francuski - Nine, rosyjski - Нина

Zobacz inne imienia żeńskie na literę N

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane