Niedziela, 29 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Olga

Zdrobnienia: Olgunia, Olgusia, Oleczka, Oliś, Oleńka Olusia

Imię Olga pochodzi z języka rosyjskiego i uznaje się, ze jest pochodną skandynawskiego imienia Helga, oznaczającego osobę szczęśliwą. Olga nie buja w obłokach, zawsze wykazuje się odpowiedzialnością i jest doskonale zorganizowana. Ta kobieta nie boi się wyzwań i każdy sukces jest dla niej ogromnym powodem do dumy. Olga nie toleruje narzucania jej swojego zdania. Jednocześnie też sama nie jest wylewna, przez co ma wokół siebie nieliczne grono przyjaciół Podobnie w miłości, Olga rzadko okazuje gorące uczucia, przez co jej partner może czuć się raczej jak przyjaciel niż kochanek.

Cechy osoby noszącej imię Olga

Pochodzenie
rosyjskie
Znaczenie
kobieta szczęśliwa
Główne cechy
niezależna, zorganizowana
Predyspozycje zawodowe
lekarz, adwokat
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
11 lipca

Rodzina i związki
Olga jest oszczędna zarówno w słowach, jak i uczuciach oraz sprawach finansowych, czego nie należy mylić ze skąpstwem. Kobieta o tym imieniu jest zmienna i także często zmienia obiekty swoich uczuć. Nawet w miłości nie kieruje się emocjami, ale raczej logiką. Małżeństwo to dla Olgi najwyższa wartość, która nigdy nie jest dyktowana względami pieniężnymi. Olga bardzo opornie obdarza zaufaniem. Z relacji z mężczyzną często przejawia zachowania koleżeńskie, a pojęcia zmysłowości, uwodzenia i rozkoszy są jej niemal zupełnie obce.

W towarzystwie
Olga ma nieliczne grono przyjaciół, co jest wynikiem jej zamknięcia i trudnością z zaufaniem. Osoba o tym imieniu musi naprawdę kogoś dobrze poznać, by nawiązać bliższą relację lub przyjaźń. Olga sprawia wrażenie groźnej, co wynika z jej pamiętliwości i brakiem przebaczenia. Ta kobieta boi się, że zostanie wykorzystana, dlatego też woli zamknąć się w swoim świecie i realizować swoje wyznaczone cele. Olga unika osób głośnych, przesadnie towarzyskich oraz nienaturalnie otwartych.

W pracy
Olga to osoba bardzo skupiona, świetnie zorganizowana i zdyscyplinowana. Wie, jak zdobyć to, czego chce i jest całkowicie niezależna. Nawet jeśli coś jej nie wychodzi, ona tego nie powie i zachowa kamienną twarz. Olga nie ulega mocjom i naprawdę trzeba się postarać, by wytrącić ją z równowagi. Ta kobieta nie boi się przeszkód i traktuje je jako dodatkowe wyzwania na drodze do osiągnięcia sukcesu. Olga lubi kreatywne rozwiązania, dzięki czemu zawsze zyskuje sympatię współpracowników.

Przysłowia od imienia Olga
Brak
Znani imiennicy
Olga Bergholc - poetka, Olga Bończyk - aktorka, Olga Borys - aktorka, Olga Tokarczuk - pisarka, Olga Lipińska - aktorka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański - Olga, rosyjski - Ольга

Zobacz inne imienia żeńskie na literę O

Ostatnie komentarze

Marysia
Ciekawy imiennik.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane