Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Oliwia

Zdrobnienia: Oliwcia, Oliwka, Olinka, Oli, Olinia, Oleńka, Oluśka, Liwia, Liwunia

Imię Oliwia wywodzi się z łaciny i odnosi się bezpośrednio do drzewa oliwnego. Oznacza osobę zajmującą się uprawa oliwek. Oliwia to kobieta niezwykle spokojna. Dzięki swojemu opanowaniu doskonale radzi sobie w nawet najbardziej stresujących sytuacjach, co pozwala jej osiągać zamierzone cele. Ta kobieta jest także otwarta na ludzi i z łatwością nawiązuje znajomości. Do pozytywnych cech Oliwii należy doliczyć także życzliwość, wyrozumiałość i empatię. Oliwia unika konfliktów i stanowi doskonałe wsparcie dla osób, szukających dobrych rad. Mimo iż Oliwia jest oazą spokoju, potrafi czasem pokazać pazury i zawalczyć o to, co jej się należy.

Cechy osoby noszącej imię Oliwia

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
kobieta uprawiająca oliwki
Główne cechy
spokojna, rodzinna
Predyspozycje zawodowe
aktorkapisarka
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
5 marca oraz 3 i 10 czerwca

Rodzina i związki
Oliwia najlepiej czuje się w bezpiecznym domu, wykonując swoje codzienne obowiązki. W jej domu wszyscy goście są mile widziani, a atmosfera bardzo rzadko się psuje. Partner Oliwii zyska w niej wspaniałą żonę i matkę o ugodowym usposobieniu. Oliwia to czuła i kochająca matka oraz doskonała partnerka.

W towarzystwie
Oliwia znana jest wśród znajomych jako ta, do której można przyjść z każdym problemem. Kobieta nosząca to imię jest duszą towarzystwa i z łatwością zyskuje nowych przyjaciół. Oliwia to osoba, która umie uspokoić, doradzić oraz pocieszyć. Mimo iż jest bardzo towarzyska, bardziej lubi domowe imprezy w gronie przyjaciół niż dzikie i szalone przygody w klubach.

W pracy
Oliwia posiada wiele talentów, które w połączeniu z jej opanowaniem tworzą idealne warunki do tego, by osiągnąć sukces. Ona bardzo dobrze radzi sobie w pracy pod presją. W przypadku porażki nie poddaje się i szybko rozpoczyna działanie od nowa. Oliwia zawsze lubiła się uczyć i wie, jak tę wiedzę wykorzystywać w praktyce.

Przysłowia od imienia Oliwia
Brak
Znani imiennicy
Olivia Newton-John - aktorka, Olivia Lufkin - piosenkarka, Olivia Wilde - aktorka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański - Olivia, rosyjski - Оливия

Zobacz inne imienia żeńskie na literę O

Ostatnie komentarze

Klara
To imię jest popularne od kilku lat.
Ewa
Zawsze podobało mi się to imię.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane