Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Otylia

Zdrobnienia: Otylka, Otylcia, Otyleczka, Otylunia, Otysia, Otunia, Otka

Imię Otylia pochodzi z języka starogermańskiego i opisuje osobę będącą obrońcą majątku. Otylia wyróżnia się empatią i łagodnym usposobieniem. Jest bardzo lubiana w pracy oraz towarzystwie za swoją inteligencję oraz chęć pomagania. Otylia zawsze pomoże temu, kto tego potrzebuje, ale też nie zapomina o sobie i otwarcie komunikuje, kiedy jej sytuacja wymaga wsparcia. Kobieta o tym imieniu zawsze twardo stąpa po ziemi i nie spoczywa po osiągnięciu swojego celu. Otylia jest życzliwa i zawsze stanowi wsparcie dla rodziny i znajomych.

Cechy osoby noszącej imię Otylia

Pochodzenie
starogermańskie
Znaczenie
kobieta broniąca majątku
Główne cechy
pracowita, empatyczna
Predyspozycje zawodowe
kierownik, pracownik medyczny
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
złoto
Imieniny obchodzi
13 grudnia

Rodzina i związki
Otylia to świetna gospodyni i oddana matka. Jej bezkonfliktowa natura oraz wyznawane wartości to idealna baza do wychowywania szczęśliwych i mądrych dzieci. Otylia bywa apodyktyczna, zwłaszcza jeśli chodzi o wypełnianie domowych obowiązków. Ta kobieta źle się czuje, kiedy nie ma nad czymś kontroli - zarówno w domu, jak i w pracy czy miłości. Otylia czuje się spełniona, kiedy jest docenioną panią domu.

W towarzystwie
Otylia umie zaskarbić sobie przyjaźń niemal każdego. Ci, którzy ją znają, wiedza, że zawsze można na niej polegać i nigdy nie będzie złośliwa. Otylia to zdrowa egoistka. Mimo iż często osiąga sukcesy, woda sodowa nie uderza jej do głowy. Otylia pozostaje sobą nawet, kiedy zmienia się jej pozycja społeczna lub status materialny. To dzięki silnemu oraz stabilnemu charakterowi, który przyciąga do niej przyjaciół. Otylia znana jest z doskonałego poczucia humoru, towarzyskości i otwartości.

W pracy
Otylia wyróżnia się niebywałą inteligencją, nie boi się pracy i nie marudzi. Zawsze maksymalnie wykorzystuje czas oraz możliwości i nie traci energii na niepotrzebne konflikty. Otylia umie działać zarówno w grupie, jak i samodzielnie, dzięki czemu cieszy się dużą sympatią współpracowników. Otylia unika osób które prowokują spory. Dzięki temu zawsze skupia się na pracy i rzetelnie wypełnia swoje obowiązki. W ten sposób Otylia z łatwością pnie się po szczeblach kariery, awansuje i zarabia wysokie pieniądze.

Przysłowia od imienia Otylia
Brak
Znani imiennicy
Otylia Jędrzejczak - pływaczka i olimpijka, Otylia Kałuża - lekkoatletka
Formy obcojęzyczne
angielski - Odilia, Ottilia, francuski - Odile, hiszpański - Otilia

Zobacz inne imienia żeńskie na literę O

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane