Niedziela, 19 maja
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Patrycja

Zdrobnienia: Patka, Patunia, Patusia, Patrysia, Patrysieńka, Pacia, Paciusia

Imię Patrycja pochodzi z łaciny i jest żeńską formą imienia Patrycjusz, oznaczającego człowieka przynależącego do elit. Patrycja to chodzący wulkan energii i zazdrosna ekstrawertyczka. Bywa przesadnie uparta, przez co łatwo i często popada w konflikty z przyjaciółmi i współpracownikami. Patrycja lubi się uczyć, a dobra pamięć ułatwia jej to zadanie. Bardzo trudno nakłonić Patrycję do zmiany zdania. Ta kobieta zawsze wyróżnia się strojem, który traktuje jak maskę dla swojego prawdziwego charakteru. Kobieta nosząca to imię ma konserwatywne poglądy i jest przykładną patriotką.

Cechy osoby noszącej imię Patrycja

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
osoba z elit
Główne cechy
ambitna, żywiołowa
Predyspozycje zawodowe
Patrycja odnajdzie się w każdym zawodzie
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
szarość
Imieniny obchodzi
13 i 20 marca, 9 lipca oraz 25 i 28 sierpnia

Rodzina i związki

Patrycja kocha swoich bliskich i tworzy im wspaniały dom. Dzieci Patrycji wychowują się w duchu wartości i zasad moralnych. Partner Patrycji ma w niej czułą kochankę, która jednak z czasem przeistacza się w damę o bardziej obojętnym podejściu. Takie zachowanie jej efektem jej nieustannego braku zaufania oraz zazdrości wobec partnera. Patrycja bywa w związku nico agresywna, przez co jej partner musi niejednokrotnie wykazywać się dużą cierpliwością i zrozumieniem.

 

W towarzystwie
Patrycja jest wyjątkowo żywiołowa i uwielbia, kiedy dużo się dzieje. Jest także towarzyska i zawsze stara się błyszczeć - zarówno osiągnięciami jak i strojem. Jej kolorowe i rzucające się w oczy stroje skrywają prawdziwą twarz - zakompleksioną i zabiegającą o atencję za wszelką cenę. Każdy, komu Patrycja zaufa, staje się jej przyjacielem na całe życie.

 

W pracy
Patrycja musi działać - ja nie zawodowo to charytatywnie bądź społecznie. Zawsze zaciekle broni swojego zdania i nie da sobie wmówić, że jest inaczej, niż twierdzi. Patrycja umie wyjść z najtrudniejszych sytuacji i nie boi się wyzwań. Ta kobieta lubi pracę, w której może się wykazać i stanowić przykład dla współpracowników. Patrycja ma lekkość w nauce języków, dzięki czemu może wykonywać niemal każdy zawód.

Przysłowia od imienia Patrycja
Brak
Znani imiennicy
Patricia Cornwell - pisarka, Patrycja Czepiec - koszykarka, Grace Patricia Kelly - księżna Monako, Patrycja Markowska - piosenkarka
Formy obcojęzyczne
angielski - Patricia, niemiecki, włoski - Patrizia, francuski, hiszpański - Patricia, rosyjski - Патриция

Zobacz inne imienia żeńskie na literę P

Ostatnie komentarze

Dominika
Moja starsza siostra Patrycja to chodzący wulkan energii.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane