Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Paula

Zdrobnienia: Paulnka, Pauleczka, Palunia, Paulisia, Paulisia

Imię Paula jest żeńską formą łacińskiego imienia Paulus, oznaczającego osobę niskiego wzrostu. Paula to kobieta nieco nerwowa i bardzo łatwo doprowadzić ją do płaczu. Jest przy tym kłótliwa i długo przeżywa niepowodzenia zawodowe oraz sercowe. Paula nie podejmuje nieprzemyślanych decyzji i swoje cele osiąga poprzez systematyczność oraz zaangażowanie. Kobieta o tym imieniu chce w życiu miłości - zarówno z partnerem, jak i rodzinnej. Chce mieć kogo kochać i chce być kochana.

Cechy osoby noszącej imię Paula

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
osoba niskiego wzrostu
Główne cechy
życzliwa, systematyczna
Predyspozycje zawodowe
sprzedawca, artystka
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
26 stycznia, 3,11 i 18 czerwca oraz 24 grudnia

Rodzina i związki
Paula najczęściej kieruje się dwoma wyznacznikami - emocjami oraz intuicją. Ta kobieta ma w sobie ogromne pokłady uroku osobistego, który doskonale potrafi wykorzystać. Paula umie uwodzić i lubi, kiedy wokół niej kręcą się adoratorzy. Partner Pauli musi być dla niej oparciem, dawać bezpieczeństwo i akceptować wszystkie jej wady. Kobieta nosząca to imię pragnie rodziny, którą mogłaby się zaopiekować. Niestety Paula jest bardzo niestabilna emocjonalnie i czasem trudno znieść jej nastroje. Paula to wierna żona, oddana matka i doskonała kochanka.

W towarzystwie
Paula to osoba otwarta, śmiała i radosna. Bardzo łatwo ją wyprowadzić z równowagi poprzez nieprzychylne opinie, przez co często wybucha płaczem w najmniej oczekiwanych momentach. Ta kobieta źle znosi krytykę, ale jest lubiana za swoją serdeczność. Paula jest kobietą godną zaufania i można przyjść do niej z każdym problemem.

W pracy
Paula unika konfrontacji oraz konfliktów. Umie skupić się na indywidualnej pracy, dzięki której osiąga sukcesy. Do zadań podchodzi z pełnym zaangażowaniem i zawsze terminowo realizuje zlecenia. Paula rzadko przejawia nadmierną ambicję, ale jest konsekwentna w swoich działaniach i nie zwraca uwagi na komentarze współpracowników. Kobieta nosząca to imię nie lubi pośpiechu i musi mieć kontrolę nad postępami zawodowymi.

Przysłowia od imienia Paula
Brak
Znani imiennicy
Paula Bzura - łyżwiarka szybka, Paula Kania - tenisistka, Paula Abdul - piosenkarka, Paula Rego - malarka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, hiszpański - Paula, włoski - Paola, francuski - Paulette, rosyjski - Паула

Zobacz inne imienia żeńskie na literę P

Ostatnie komentarze

Ela
Znam jedną Paulę i jest Ona bardzo życzliwą osobą.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane