Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Paulina

Zdrobnienia: Paulnka, Pauleczka, Paulka. Palunia, Paulisia, Paulisia,

Imię Paulina pochodzi z języka łacińskiego i oznacza osobę niskiego wzrostu. Paulina wyróżnia się dużą nadpobudliwością i miewa wręcz choleryczne zachowania. Ta kobieta potrafi odstraszać wyniosłością i bardzo łatwo są zdenerwować. Za wszystkie niepowodzenia obwinia wszystkich poza sobą. Paulina ma analityczny umysł, który nie pozwala jej na popełnianie błahych błędów. To kobieta szalenie inteligentna i często pokazująca swoją wyższość. Mimo trudnego charakteru, Paulina jest osobą życzliwą i pełną ciepła.

Cechy osoby noszącej imię Paulina

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
osoba niskiego wzrostu
Główne cechy
wyniosła, ciepła
Predyspozycje zawodowe
pisarka, sprzedawca
Szczęśliwa liczba
11
Szczęśliwy kolor
róż
Imieniny obchodzi
26 maja, 6 i 22 czerwca, 21 lipca. 31 sierpnia, 20 października i 2 grudnia

Rodzina i związki
Paulina to wulkan emocji. Bardzo szybko przechodzi od uśmiechu do nerwów, przez co partner ma trudności z wytrzymaniem w jej towarzystwie. Paulina lubi mięć kontrolę nad domem oraz życiem osób w nim mieszkających. Już jako dziewczynka przejawia takie skłonności, które w dorosłym życiu przysporzą jej wielu problemów. Paulina chce mieć za męża księcia z bajki i często bardzo długo czeka, nim znajdzie tego właściwego. Paulina potrzebuje partnera wyrozumiałego, umiejącego zapewnić jej bezpieczeństwo i miłość. Ta kobieta to wspaniała opiekunka domowego ogniska.

W towarzystwie
Paulin bardzo lubi towarzystwo - zarówno przyjaciół, jak i kolegów w pracy. Kobieta nosząca to imię ma bardzo trudny charakter, ale balansuje to radość i pozytywna energia, jakie od niej biją. Paulina to ciepła osoba, ale często kryje się za maską kobiety wyniosłej, wywyższającej się. Bywa agresywna i nie pozwala sobie wejść na głowę. Paulina to wspaniała koleżanka, z którą można wyjść na imprezę, wyjechać na wycieczkę czy pójść do kina.

W pracy
Paulina nie jest prymuską dlatego aby odnieść sukces musi się naprawdę bardzo postarać. Mimo iż postępuje konsekwentnie i jest inteligentna, często zostawia zadanie niezakończone i winę za to zawsze strąca na współpracowników. Paulina pracuje systematycznie, powoli osiągając założone cele. Jest także niezwykle rozważna i stara się nie popełniać głupich błędów.

Przysłowia od imienia Paulina
Brak
Znani imiennicy
Paulina Holz - aktorka, Paulina Młynarska - prezenterka, Paulina Przybysz - piosenkarka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski - Pauline, włoski - Paolina, Paola, hiszpański - Paulina, rosyjski - Полина

Zobacz inne imienia żeńskie na literę P

Ostatnie komentarze

Paulina
Ciekawe znaczenie mojego imienia.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane