Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Regina

Zdrobnienia: Reginka, Regineczka, Regunia. Regusia, Inek, Inuś, Inusia

Imię Regina wywodzi się z łaciny, od słowa regina, oznaczającego dosłownie królową. Regina to kobieta, która kocha życie na świeczniku i najlepiej czuje się w świetle reflektorów. Ta kobieta ma silny charakter i nie boi się rządzić ludźmi. Dlatego też Regina świetnie sprawdza się w zawodach, w których może zajmować kierownicze stanowiska. Kobieta nosząca to imię jest dumna i uparta, a winą za swoje niepowodzenia zawsze obarcza osoby trzecie. Regina ma trudność z okazywaniem zaufania oraz uczuć.

Cechy osoby noszącej imię Regina

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
królowa
Główne cechy
wyniosła, ambitna
Predyspozycje zawodowe
naukowiec, dziennikarka
Szczęśliwa liczba
9
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
18 stycznia i 7 września

Rodzina i związki
Regina sprawia wrażenie oziębłej i oschłej, przez co znajomi widzą w niej osobę pozbawioną cieplejszych uczuć. Ta kobieta często wybiera życie w pojedynkę i nie interesuje jej pielęgnowanie domowego ogniska. Regina ma także wysokie oczekiwania wobec mężczyzn, przez co żaden z nich nigdy nie będzie dla niej dostatecznie odpowiedni. Woli zachować dystans niż obcować z kimś, kto może ją zranić. Ona wie, że podoba się mężczyznom i wie, jak wykorzystać swój urok do osiągnięcia celu. Kiedy Regina traf na odpowiedniego kandydata, stara się być jak najlepszą żoną i matką.

W towarzystwie
Regina Nie przepada za ludźmi i zdecydowanie bardziej woli swoje towarzystwo. Uwielbia zwracać na siebie uwagę i jest indywidualistką pod względem wyglądu oraz światopoglądu. Regina jest temperamentna i lepiej nie wchodzić jej w drogę, kiedy straci nad sobą panowanie. Bywa wredna i celowo potrafi ranić innych. Regina to wyjątkowo nieznośna kobieta, przy której czasami naprawdę ciężko wytrzymać.

W pracy
W pracy Regina zawsze stara się być najlepsza. Każde zadanie wykonuje z pełnym zaangażowaniem, bo wie, że dzięki ciężkiej pracy uda jej się wspiąć po szczeblach kariery. Regina nie boi się porażek i nigdy nie wątpi w swoje umiejętności. Ta kobieta unika okazywania słabości, bo chce być uznawana za profesjonalną. Niestety wytrwałość i konsekwencja nie są jej najmocniejszymi stronami.

Przysłowia od imienia Regina
Święta Regina gałęzie ugina
Znani imiennicy
Regina Pisarek - piosenkarka, Regina Hall - aktorka, Regina Kamińska - aktorka, Regina Spektor - autorka piosenek
Formy obcojęzyczne
francuski - Regine, angielski - Reyna, Queenie

Zobacz inne imienia żeńskie na literę R

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane