Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Renata

Zdrobnienia: Renia, Reniusia, Reniunia, Renatka, Renatunia, Reniek, Reniuś

Imię Renata pochodzi z łaciny i oznacza osobę odrodzoną. Renata to kobieta łącząca w sobie dwie sprzeczności - wybuchowy temperament oraz rozwagę i życzliwość. Kobieta nosząca to imię konsekwentnie dąży do osiągnięcia celu, pracując ciężko także po godzinach. Renata to prawdziwa perfekcjonistka z wyobraźnią i ogromnymi pokładami kreatywności. Renata ma doskonale wykształconą intuicję, dzięki której zawsze trafnie ocenia ludzi oraz sytuacje. Warto mieć w Renacie przyjaciółkę - jest oddana, potrafi słuchać i zawsze umie pocieszyć.

Cechy osoby noszącej imię Renata

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
osoba odrodzona
Główne cechy
pracowita, ambitna
Predyspozycje zawodowe
stewardessa, lekarka
Szczęśliwa liczba
5
Szczęśliwy kolor
złoto
Imieniny obchodzi
1 lutego, 28 marca, 16 kwietnia i 12 listopada

Rodzina i związki
Renata potrzebuje partnera, który dotrzyma jej kroku w tym intensywnym życiu. Uwielbia przykuwać uwagę w towarzystwie, zwłaszcza tę męską. Ta kobieta to także urodzona kokietka, która bez skrupułów łamie serca. W jej domu zawsze panuje porządek. Swoje dzieci otacza bezgraniczną miłością, ale wychowuje je w dyscyplinie. Partner Renaty musi wiedzieć, jak zaspokoić jej potrzeby cielesne i materialne.

W towarzystwie
Renata należy do osób bardzo pamiętliwych. Bywa życzliwa i pełna radości, ale ten, kto nadepnie jej na odcisk na pewno tego pożałuje. Renata ma nosa do ludzi i zawsze wyczuwa, kiedy ktoś ma nieczyste intencje. Renata potrafi dotkliwie zranić słowami. Mimo tego dla najbliższych jest wspaniałą przyjaciółką, oferującą wsparcie i dobre słowo. Kobieta o tym imieniu boi się zawodu i ma wokół siebie tylko zaufane osoby. Renata lubi, kiedy dużo się dzieje i zawsze stara się aktywnie spędzać czas podróżując, imprezując i korzystając z życia.

W pracy
Renata lubi pracować i lubi osiągać kolejne szczeble na drabinie kariery. Jej działania są przemyślane, a realizacje wykonane perfekcyjnie. Renata lubi się uczyć, a zdobytą wiedzę wykorzystuje nie tylko w pracy, ale też do realizacji życiowych pasji. Renata jest materialistką i lubi otaczać się nie tylko pięknymi, ale też nowoczesnymi i funkcjonalnymi rzeczami. Renata pracuje po to, by zarobić na swoje zachcianki i pasje.

Przysłowia od imienia Renata
Brak
Znani imiennicy
Renata Dancewicz - aktorka, Renata Gabryjelska - modelka, Reni Jusis - piosenkarka, Renata Przemyk - piosenkarka, Renata Tebaldi - śpiewaczka operowa
Formy obcojęzyczne
angielski - Renata, niemiecki - Renate, włoski, hiszpański - Reneé, rosyjski - Рената

Zobacz inne imienia żeńskie na literę R

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane