Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Roksana

Zdrobnienia: Roksanka. Roksia, Roksi. Roksancia, Roksaneczka, Sania

Imię Roksana pochodzi z języka perskiego i oznacza kobietę niosącą jasność. Roksana jest pełną życia kobietą, która ma w sobie dużo wdzięku oraz zapału do pracy. Ona wie, że bez pracy nie ma sukcesu i zawsze wykorzystuje możliwości, jakie daje jej życie. Roksana jest osobą odpowiedzialną i godną zaufania. Kobieta o tym imieniu jest duszą towarzystwa, która zawsze wysłucha człowieka w potrzebie. Roksana uwielbia aktywność zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Ucieka od rutyny i bezczynności. Jest także niezwykle krucha i łatwo urazić jej uczucia.

Cechy osoby noszącej imię Roksana

Pochodzenie
perskie
Znaczenie
jutrzenka, kobieta niosąca światło
Główne cechy
aktywna, wrażliwa
Predyspozycje zawodowe
zawody związane ze sztuką
Szczęśliwa liczba
7
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
14 września

Rodzina i związki
Roksana dąży do osiągnięcia szczęścia. Ta kobieta nie jest stworzona to tego, by żyć samotnie. Ona musi mieć wokół siebie dużą rodzinę i kochającego partnera. Mąż Roksany musi dawać jej bezpieczeństwo i być opiekunem, który pocieszy w trudnych chwilach. Roksana jest połączeniem delikatnej kobiety i niezwykle zmysłowej kochanki. Zdarza jej się nie angażować w związki, w efekcie czego nieustannie zmienia adoratorów i nie stroni od przygód.

W towarzystwie
Roksana ma wielu przyjaciół oraz znajomych. Ta kobieta aktywnie spędza czas, podróżując, uprawiając sport oraz oddając się oryginalnym hobby. Roksana umie odciąć się od problemów, by naładować baterię i ponownie przystąpić do ich rozwiązywania. Roksana nie okazuje smutku i zdarza jej się płakać, kiedy nikt nie widzi. Kobieta o tym imieniu zawsze chce korzystać z szans, jakie daje jej życie. Roksana uwielbia, kiedy coś się dzieje i ucieka od smutnej stagnacji.

W pracy
Roksana to kobieta w czepku urodzona. Ma ogromną wiedzę, którą wykorzystuje zarówno w pracy, jak i codziennym życiu. Ona nie boi się trudnych zadań i zawsze do każdego z nich podchodzi z pełnym entuzjazmem. Roksana nie przejmuje się porażkami - z każdej z nich wyciąga wnioski i ponownie podchodzi do wykonania zadania. Współpracownicy mają w niej mentorkę, która zawsze służy pomocą. Roksana nigdy nie narzeka i nie lubi, kiedy inni to robią. Ona wie, jak zmotywować do pracy i umie zachęcić do podejmowania wyzwań. Roksana doskonale czuje się zarówno w pracy samodzielnej, jak i zespołowej.

Przysłowia od imienia Roksana
Brak
Znani imiennicy
Roksana Krzemińska - aktorka, Roksana Vikaluk - wokalistka, Roxane Gabriel - francuska wioślarka
Formy obcojęzyczne
angielski - Roxanne, Roxanna, niemiecki, francuski - Roxane, włoski - Rossana, hiszpański - Roxana, rosyjski - Роксана

Zobacz inne imienia żeńskie na literę R

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane