Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Rozalia

Zdrobnienia: Rozalka. Rozuna, Rosunia. Rosa, Rosia. Rośka, Rozka

Imię Rozalia pochodzi z łaciny i jest połączeniem nazw dwóch kwiatów - róży (rosa) oraz lilii (lilium). Rozalia jest kobietą niezwykle pewną siebie i otwartą. Ciężko przewidzieć jej reakcję. Raz może być oazą spokoju, a innym razem wybuchającym wulkanem. Rozalia uwielbia działać i to stanowi jej sens życia. Lubi angażować się w działania społeczne i umie zarażać entuzjazmem. Rozalia nie ma w zwyczaju przywiązywać się do miejsc oraz ludzi. Często także zmienia obiekty swoich uczuć.

Cechy osoby noszącej imię Rozalia

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
róża i lilia
Główne cechy
stanowcza, charakterna
Predyspozycje zawodowe
sprzedawca, przewodnik
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
15 lipca, 4 września i 4 października

Rodzina i związki

Rozalia potrafi być nieznośna. Często krzyczy, by skłonić otoczenie do pójścia jej śladami. Ta kobieta wie, jak wykorzystać swoje atuty i to ona chce rządzić w domu. Rozalia jest urodzoną uwodzicielką i cieszy się bardzo dużą popularnością wśród mężczyzn. Lubi romansować, ale jeśli ma rodzinę, zawsze stawia ją na pierwszym miejscu. Ze względu na swoją kochliwość Rozalia nie jest najlepszą żona, ale za to jest wybitną gospodynią. Rozalia często bywa zbyt skryta i nie umie się otworzyć nawet przed własnym partnerem.

 

W towarzystwie

Rozalia raczej nie jest duszą towarzystwa, ale uwielbia błyszczeć poprzez niebanalne stroje. Nie ma także zbyt wielu koleżanek, co wynika z jej wścibskości oraz egoizmu. Rozalia ceni sobie niezależność i jest to jedna z ważniejszych wartości w jej życiu. Ona nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do rzeczy oraz ludzi, przez co często wpada w niewielkie konflikty z bliskimi. Rozalia ma dobre serce i cechuje są szlachetność, ale z racji na jej huśtawki nastrojów nigdy nie wiadomo, jak zareaguje na daną sytuację.

 

W pracy

Rozalia umie zaskoczyć, także na płaszczyźnie zawodowej. Kobieta o tym imieniu nie lubi rutyny i zawsze stara się być tam, gdzie coś się dzieje. Rozalia lubi mieć swobodę w działaniu i jest bardzo samodzielna. Umie być liderką, która chce przekonywać współpracowników do swoich racji. Rozalia nie jest przesadnie ambitna w pracy i woli rozwijać swoje wnętrze poprzez podróże oraz obserwację. Rozalia potrafi skupić się na celu, dzięki czemu zawsze go osiąga.

Przysłowia od imienia Rozalia
Brak
Znani imiennicy
Rosalia de Castro - poetka, Rozalia Lubomirska - księżna, Rozalia Mierzicka - prezenterka
Formy obcojęzyczne
angielski - Rosaline, niemiecki, francuski - Rosalie, włoski, hiszpański - Rosalia, rosyjski - Розалина

Zobacz inne imienia żeńskie na literę R

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane