Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Sabina

Zdrobnienia: Sabinka, Sabcia, Sabunia, Sabusia, Sabinia

Imię Sabina wywodzi się z języka łacińskiego, od plemienia Sabinów, zamieszkującego środkową część Italii. Sabina to kobieta o niezwykle skomplikowanym charakterze. Ona w każdej dziedzinie życia kieruje się subiektywnymi wyborami oraz ocenami. Sabina nie pozwala narzucić sobie czyjegoś zdania, a kiedy coś idzie niezgodnie z jej oczekiwaniami, pokazuje pazury i nie pozwala się do siebie zbliżyć. Kobieta nosząca to imię wyróżnia się ogromną pewnością siebie i bardzo trudno zdobyć jej zaufanie. Sabina to osoba lubiąca piękne i drogie przedmioty. Bywa uwodzicielska, ale jak się zakocha to na całe życie.

Cechy osoby noszącej imię Sabina

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
osoba z rodu Sabinów
Główne cechy
energiczna, zamknięta
Predyspozycje zawodowe
prawnik, logistyk
Szczęśliwa liczba
1
Szczęśliwy kolor
czerwień
Imieniny obchodzi
25 stycznia, 9 lutego, 22 czerwca, 29 sierpnia, 27 września, 27 października oraz 5,11,20 i 30 grudnia

Rodzina i związki
Sabina zawsze pamięta o tym, kto i jaką krzywdę jej wyrządził. Ma w sobie wdzięk i umie go wykorzystywać do swoich celów. Sabina szuka partnera o silnym charakterze, który będzie umiał zapanować nad jej temperamentem. Ona lubi zdobywać i nie przeszkadza jej, że jest to typowo męska rola. Sabina oczekuje uległości ze strony partnera oraz bliskich. Ta kobieta jest doskonałą żoną, panią domu oraz matką. Bywa nieco za bardzo pedantyczna i lubi mieć porządek w każdej sferze życia.

W towarzystwie
Trudny charakter sabiny nie ułatwia jej utrzymywanie relacji. Na jej sympatię i zaufanie trzeba zapracować. Sabina zawsze patrzy przez pryzmat własnych poglądów. Ta kobieta nie ma zbyt wielu znajomych ani bliskich przyjaciół. Jest na tyle samodzielna, że praktycznie nikomu się nie zwierza i nie szuka rad. Sabina to doskonała rozmówczyni, która ma szeroką wiedzę na różne tematy. Przebywanie w towarzystwie Sabiny to świetna rozrywka, ale bez perspektyw na wieloletnią przyjaźń.

W pracy
Sabinę wyróżnia konsekwencja, sumienność i dążenie za wyznaczonymi celami. Tej kobiecie lepiej nie wmawiać niczego i nie sugerować innych poglądów. Każdy, kto będzie próbował, musi liczyć się z odrzuceniem. Sabina ma niezwykle rozwiniętą intuicję, która praktycznie nigdy jej nie zawodzi. Sabina pracuje po to, by zarabiać na swoje drogie fanaberie. Lubi drogie ubrania i dodatki i z łatwością zdobywa kolejne stanowiska. Sabina rzadko zmienia pracę - raczej wybiera branżę, z którą wiąże całą swoją zawodową przyszłość.

Przysłowia od imienia Sabina
Brak
Znani imiennicy
Sabina Bagińska - sztangistka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski - Sabine, włoski, hiszpański - Sabina, rosyjski - Сабина

Zobacz inne imienia żeńskie na literę S

Ostatnie komentarze

Maciek
Wiele cech charakteru mojej żony się zgadza.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane