Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Sandra

Zdrobnienia: Sandrunia, Sandrusia, Sandreczka, Sandruś

Imię Sandra wywodzi się z języka włoskiego i jest skróconą wersją imienia Aleksandra. Sandra jest kobietą, która kocha działać nie potrafi siedzieć bezczynnie. Sandra ma w sobie wiele kreatywności, a dzięki swojej zaradności i konsekwencji, zawsze osiąga zamierzone cele. Ona prawie w ogóle nie przejmuje się porażkami i zawsze okazuje swoją pewność siebie. Znajomi uważają Sandrę za przyjazną i godną zaufania. Ta kobieta umie zaskoczyć ciętą ripostą i lubi okazywać dystans.

Cechy osoby noszącej imię Sandra

Pochodzenie
włoskie
Znaczenie
zdrobnienie imienia Aleksandra
Główne cechy
kreatywna, aktywna
Predyspozycje zawodowe
dziennikarka, rehabilitantka
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
beż
Imieniny obchodzi
18 maja, 2 czerwca i 26 sierpnia

Rodzina i związki
Sandra łączy w sobie zmysłowość i opiekuńczość. Raz może być świadomą kokietką, a raz nieśmiałą osóbką pełną dziewczęcego wdzięku. Sandra przyciąga uwagę mężczyzn i wie, jak eksponować swoje atuty. Kobieta nosząca to imię lubi od czasu do czasu poimprezować i poddać się przygodom. Sandra potrzebuje partnera, który dotrzyma jej kroku zarówno w życiu codziennym, jak i podczas dodatkowych aktywności. Sandra jest wspaniałą gospodynią oraz matką, ale bywa zbyt zaborcza i wybuchowa.

W towarzystwie
Sandra ma doskonałą intuicję i często trafnie ocenia ludzi. Bliscy i przyjaciele cenią ją za życzliwość, humor oraz chęć pomocy. Sandra wie, że zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji i nie warto zostawiać wszystkiego losowi. Kobieta o tym imieniu zawsze szczerze i wprost mówi to, co myśli. Umie pocieszyć, doradzić i wesprzeć w trudnych chwilach. Niestety, Sandra bywa też pamiętliwa i każdy, kto zaszedł jej czymś za skórę może być pewny rewanżu.

W pracy
Sandra to uosobienie kreatywności. Ona zawsze mierzy wysoko i wybiera zadania, które przyniosą jej zyski. Sandra nigdy nie była wybitnie pilną uczennicą, ale dzięki wiedzy zdobytej poprzez praktykę, stopniowo buduje swoją ścieżkę kariery. Sandra ma bogatą wyobraźnię i bez trudu wykorzystuje ją w życiu codziennym. Ona nie boi się porażek i każdą z nich traktuje jako cenną lekcję. Sandra z dużą determinacją zdobywa kolejne cele, co dodatkowo umacnia jej pewność siebie.

Przysłowia od imienia Sandra
Brak
Znani imiennicy
Sandra Bullock - aktorka, Sandra Nasić - wokalistka
Formy obcojęzyczne
angielski - Sandy, francuski, włoski, hiszpański - Sandra, rosyjski - Сандра

Zobacz inne imienia żeńskie na literę S

Ostatnie komentarze

Sandra
Nie wiedziałam, że imię Sandra pochodzi od imienia Aleksandra.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane