Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Sara

Zdrobnienia: Sarcia, Sarka, Sarunia, Sarusia, Sarka, Sareczka, Saruś

Imię Sara pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza księżniczkę. Sara jest osobą nieśmiałą, która niezbyt komfortowo czuje się w tłumie. Bywa jednocześnie zamknięta i pełna uroku. Sara potrafi być niezależna, a rozmaite życiowe problemy nie są dla niej żadną przeszkodą. Sara odnosi sukcesy zarówno zawodowo, jak i w domu spełnia się w roli żony i matki. Cechuje ją duża cierpliwość, dokładność i zaangażowanie w wykonywane zadania. Sara nie lubi opowiadać o swoich uczuciach i jest niezwykle oszczędna w słowach. Sara ma bardzo wrażliwą naturę, którą maskuje poprzez zachowanie dystansu i sprawianie wrażenia oziębłej.

Cechy osoby noszącej imię Sara

Pochodzenie
hebrajskie
Znaczenie
księżniczka
Główne cechy
zamknięta, pracowita
Predyspozycje zawodowe
psycholog, artysta
Szczęśliwa liczba
3
Szczęśliwy kolor
turkus
Imieniny obchodzi
15 lutego

Rodzina i związki
Sara przyciąga mężczyzna jak magnes. Jest pełna uroku i potrafi owinąć sobie mężczyznę wokół palca. Ta kobieta umie się oddać rodzinie i jeśli będzie trzeba, poświęci karierę zawodową by prowadzić dom i wychować dzieci. Sara jest perfekcjonistką w każdym calu, a jej dom zawsze jest czysty i pięknie udekorowany. Kobieta nosząca to imię szuka partnera, który będzie ją rozumiał bez słów. Sara często ucieka od ludzi i sytuacji, które są onieśmielają. Mężczyzna, który zdobędzie zaufanie i serce Sary będzie najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.

W towarzystwie
Sara unika tłumów i zgiełku świata. Wokół niej jest niewielu ludzi, tych najlepszych przyjaciół. Bywa zdystansowana względem otoczenia, przez co może sprawiać wrażenie chłodnej i niedostępnej. Sara nieświadomie robi wrażenie na otoczeniu, ale nie czerpie z tego dodatkowych korzyści. Sara zawsze umie się zachować i ma doskonałe maniery. Nie bawią jej zwykłe rozrywki i zawsze szuka zajęć, które pozwolą jej rozwinąć się intelektualnie. Przyjaciele i bliscy mają w niej świetną przyjaciółkę. Sara zawsze dotrzymuje ustalonych zobowiązań.

W pracy
Mimo swojego zamknięcia Sara twardo stąpa po ziemi. Ta kobieta ceni sobie niezależność, którą zyskuje poprzez ciężką i systematyczną pracę. Sara ma liczne zdolności artystyczne, ale nie lubi spędzać wielu godzin w książkach na wykuwaniu definicji. Sana szuka możliwości zdobywania wiedzy w praktyce. Ta kobieta ma doskonałą intuicję, dzięki czemu szybko reaguje, kiedy jej wybory nie okazują się trafne. W pracy Sara jest bardzo ostrożna i nie podejmuje ryzykownych decyzji.

Przysłowia od imienia Sara
Bardzo miła i kochana Sara zawsze grzeczną być się stara
Znani imiennicy
Sarah Ferguson - księżna brytyjska, Sara Paxton - aktorka, Sarah Jessica Parker - aktorka, Sarah Pitkowski-Malcor - tenisistka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański - Sara, Sarah, rosyjski - Сарра

Zobacz inne imienia żeńskie na literę S

Ostatnie komentarze

Vika
Moja córeczka nosi to imię - prawdziwa księżniczka ;)
Zosia
Sara z mojej pracy jest pracowita i pomocna.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane