Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Sonia

Zdrobnienia: Sońka, Soniuś, Sonieczka

Imię Sonia jest pochodzenia rosyjskiego i jest formą greckiego imienia Zofia, które oznacza mądrość. Sonia jest osobą, która konsekwentnie dąży wyznaczoną drogą. W codziennym życiu uchodzi za dość spokojną, ale umie pokazać pazury i wybuchnąć w najmniej oczekiwanym momencie. Sonia nie zmienia zdania i ciężko namówić ją na zmianę poglądów. Każde jej działanie jest odpowiednio wykalkulowane oraz nastawione na zysk. Sonia to kobieta o buntowniczej osobowości i potrafi być niezwykle zdeterminowana na osiągnięcie celu. Bywa bardzo przyjacielska i zawsze udzieli wsparcia komuś, kto jest w potrzebie.

Cechy osoby noszącej imię Sonia

Pochodzenie
rosyjskie
Znaczenie
mądrość
Główne cechy
żywiołowa, ambitna
Predyspozycje zawodowe
trener, kierownik
Szczęśliwa liczba
4
Szczęśliwy kolor
fiolet
Imieniny obchodzi
30 września

Rodzina i związki
Sonia łączy w sobie dwie skrajności - żywiołowość i powagę. Taka mieszanka czyni Sonię kobietą całkowicie nieprzewidywalną, która umie wykorzystać swoje atuty. Sonia zmienia partnerów jak rękawiczki aż do momentu, kiedy trafi na tego, który będzie umiał ją okiełznać. Kobieta nosząca to imię ogromną uwagę przykłada do uczuć i emocji. Mimo swojego charakteru, jej celem życiowym jej znalezienie spokoju o boku mężczyzny i stworzenie ciepłego domu pełnego dzieci.

W towarzystwie
Sonia umie się dostosować do każdej sytuacji, miejsca i towarzystwa. Otacza ją wielu przyjaciół, dla których sama jest wsparciem. Sonia unika konfliktów, a jeśli już jakiś jej dotyczy - umie go szybko zakończyć. Ta kobieta potrafi każdą trudność przyjąć na chłodno. Sonia dokładnie analizuje sytuacje, dzięki czemu rozwiązuje problemy i odnosi sukcesy na wielu płaszczyznach.

W pracy
Sonia bardzo wcześnie określa swój życiowy cel i konsekwentnie do niego dąży. Kobieta o tym imieniu nie słucha opinii innych osób i zawsze stara się przeforsować swój punkt widzenia. Sonia to osoba niezwykle charyzmatyczna, która świetnie sprawdza się jako liderka. Zdarza jej się stracić nerwy, ale nie dzieje się to często. Atakowana potrafi odpowiedzieć agresją. Można wpłynąć na jej zdanie, ale tylko wtedy, kiedy Sonia naprawdę uwierzy, że zmiana przyniesie jej korzyści.

Przysłowia od imienia Sonia
Brak
Znani imiennicy
Sonia Rykiel - projektantka, Sonia Bohosiewicz - aktorka
Formy obcojęzyczne
angielski - Sonia

Zobacz inne imienia żeńskie na literę S

Ostatnie komentarze

Beata
Zgadzam się. Sonia z którą się przyjaźnię jest osobą pracowitą i ambitną.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane