Czwartek, 07 lipca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Stanisława

Zdrobnienia: Stasia, Stasieńka, Stasiuńka, Staszka, Staszeńka, Staśka, Stasiulka

Imię Stanisława wywodzi się z języka staropolskiego i oznacza osobę, która ma się stać sławną. Stanisława to kobieta działająca, przebojowa i pełna pozytywnej energii. Ta kobieta najlepiej czuje się między ludźmi, zarówno prywatnie, jak i zawodowo. Stanisława jest otwarta oraz szczera i tego samego oczekuje od otaczających ją osób. Jest także zdyscyplinowana i z zaangażowaniem wykonuje powierzone obowiązki. Stanisława nie zadziera nosa i ma w sobie wiele empatii. Umie urodzić, ale w miłości często wpada w swoje własne sidła.

Cechy osoby noszącej imię Stanisława

Pochodzenie
staropolskie
Znaczenie
osoba mająca stać się sławną
Główne cechy
dobra, wspierająca
Predyspozycje zawodowe
handlowiec, terapeuta
Szczęśliwa liczba
11
Szczęśliwy kolor
róż
Imieniny obchodzi
8 maja, 14 sierpnia oraz 13 listopada

Rodzina i związki
Stanisławę cechuje optymizm, serdeczność oraz czułość. Ta kobieta nie zauważa wad u innych ludzi, przez co często bywa przez nich wykorzystywana. Stanisława przyciąga swoją kobiecością, delikatnością i czułością. W życiu zdecydowanie częściej kieruje się uczuciami. Stanisława to doskonała gospodyni i pani domu, która chętnie zaprasza gości. Życie ze Stanisławą pełne jest ciepła, miłości i nie ma w nim miejsca na rutynę.

W towarzystwie
Stanisława zadziwia swoich bliskich tym, że potrafi być jednocześnie tak żywiołowa i stateczna. Mimo, że miewa szalone pomysły, zawsze znajdzie czas dla swoich przyjaciół. Ta kobieta umie wspierać i zawsze robi to bezinteresownie. Stanisława ma swoje zdanie, ale zawsze uważnie wysłucha opinii innych osób. Ta kobieta jest grzeczna i nie umie nikogo celowo zranić. Stanisława umie ujarzmić nawet największego marudę.

W pracy
Stanisława to wyjątkowa kobieta, która ujmuje charyzmą i optymizmem. Ta kobieta jest niezwykle inteligentna, szybko się uczy i zawsze osiąga sukces. Stanisława ma szerokie zainteresowania i zdolności w wielu dziedzinach. Osoba o tym imieniu jest wierna wyznawanym przez siebie wartościom i zawsze podejmuje wyzwania. Stanisława najlepiej czuje się wtedy, kiedy działa i może pomagać innym. Jest także perfekcjonistką, która nie boi się prosić o pomoc lub opinię.

Przysłowia od imienia Stanisława
Wulkanem żądzy Stanisława - niejednych poparzyła lawa
Znani imiennicy
Stanisława Celińska - aktorka, Stanisława Ryster - prezenterka, Stanisława Wysocka - aktorka
Formy obcojęzyczne
łacina, angielski, francuski - Stanislava

Zobacz inne imienia żeńskie na literę S

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane