Piątek, 19 sierpnia
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Stella

Zdrobnienia: Stelka, Stellusia, Stellunia, Steluś, Stellinka, Stelcia

Imię Stella wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza osobę, która lśni jak gwiazda. Kobieta nosząca to imię nie jest łatwym rozmówcą i bywa zbyt wybuchowa. Stella doskonale radzi sobie sama zarówno w życiu, jak i w pracy i lubi spędzać czas sama ze sobą. Ona wszystko zawsze analizuje, dzięki czemu nie podejmuje nieprzemyślanych decyzji. Stella lubi wyzwania i zawsze w całości poświęca się realizacji swoich celów. Potrafi tupnąć nogą, kiedy coś się dzieje nie tak, jak powinno. Stella potrafi kochać, ale trudno przebić się przez jej pancerz.

Cechy osoby noszącej imię Stella

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
kobieta, która błyszczy, gwiazda
Główne cechy
skryta, ambitna
Predyspozycje zawodowe
nauczyciel, marketingowiec
Szczęśliwa liczba
6
Szczęśliwy kolor
srebrny
Imieniny obchodzi
11 maja, 19 lipca o 4 września

Rodzina i związki

Stella to piękna kobieta, ale nie jest podatna na zainteresowanie mężczyzn. Kobieta nosząca to imię patrzy na życie przez pryzmat miłości i to jej podporządkowuje swoje przyjemności. Stella ma w sobie ogromne pokłady miłości i doskonale czuje się w roli żony oraz matki. Dla rodziny jest w stanie zrobić absolutnie wszystko, przez co może sprawiać wrażenie zbyt zaborczej.

 

W towarzystwie
Stella stroni od towarzystwa osób trzecich. Ma introwertyczną naturę i unika tłumów. Mimo swojego zamknięcia jet także bardzo wrażliwa i niewiele trzeba, by ją zranić. Stella lubi spokojne żucie i unika przygód. Zawsze kieruje się zasadami moralnymi i unika ludzi, którzy kierują się hedonizmem. Stella ceni sobie spokój i ma wokół siebie tylko ludzi, którzy swoim sposobem bycia nie rzucają się w oczy.

 

W pracy
Stella jest bardzo uparta i skryta. Umie się skupić na jednym celu i konsekwentnie do niego dąży. Nie jest gadułą, przez co może sprawiać wrażenie niemiłej lub zimnej. Stella od najmłodszych lat przejawia zamiłowanie do uczenia się. Ta kobieta nie buja w obłokach i zawsze wszystko dokładnie analizuje. Robi tylko to, co przyniesie jej korzyść. Stella lubi błyszczeć zawodowo i często podejmuje się naprawdę trudnych zadań.

Przysłowia od imienia Stella
Brak
Znani imiennicy
Stella Adler - aktorka, Stella McCartney - projektantka, Stella Niemierko - biochemiczka, Stella Walsh - lekkoatletka
Formy obcojęzyczne
angielski, niemiecki, francuski, włoski - Stella, hiszpański - Estela, rosyjski - Стелла

Zobacz inne imienia żeńskie na literę S

Ostatnie komentarze

Edyta
Nie przypuszczałam, że istnieje takie imię.

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona chłopców 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Najpopularniejsze imiona dziewczynek 2020

Ostatnio komentowane