Piątek, 21 czerwca
Imieniny dziś obchodzą:

Znaczenie imienia: Sylwia

Zdrobnienia: Suylwunia, Sylwusia, Sylwi, Sylweczka, Sylwinka

Imię Sylwia pochodzi z języka łacińskiego i oznacza coś lub kogoś, kto żyje w lesie. Sylwia bywa wybuchowa, ale też nadpobudliwa i choleryczna. Ona musi nieustannie działać i najlepiej czuje się wtedy, kiedy może komuś pomóc. Czasami zdarza jej się zbyt szybko rezygnować ze względu na jakiekolwiek problemy. Sylwia nie lubi oczywistych rozwiązań, przez co życie z nią jest zawsze pełne niespodzianek. Ta kobieta nie ufa ludziom, przez co nie przywiązuje się do przyjaźni i często zmienia swoje towarzystwo.

Cechy osoby noszącej imię Sylwia

Pochodzenie
łacińskie
Znaczenie
ktoś/coś. co pochodzi z lasu
Główne cechy
żywiołowa, opiekuńcza
Predyspozycje zawodowe
lekarz, dziennikarka
Szczęśliwa liczba
8
Szczęśliwy kolor
zieleń
Imieniny obchodzi
8 i 17 lutego, 19 czerwca, 9 i 10 lipca, 14 sierpnia, 3, 12 i 29 września, 3 i 9 października oraz 3 i 5 listopada

Rodzina i związki

Sylwia nie jest najłatwiejszą partnerką, ale dla swojej rodziny jest w stanie zrobić i poświęcić wszytko. Kobieta o tym imieniu chce mieć własną rodzinę, ale jej partner musi wykazać się naprawdę dużymi pokładami cierpliwości oraz miłości. Sylwia potrzebuje partnera-opiekuna, a każdy, kto tego warunku nie spełni, zostanie przez nią zdominowany. Ona lubi przygody i wie, jak wykorzystać swój urok. Sylwia jest pełna namiętności, a związek z nią to spełnienie marzeń każdego mężczyzny.

 

W towarzystwie
Sylwia jest bardzo aktywna i często trudno dotrzymać jej kroku. Ta kobieta lubi przebywać w towarzystwie i zawsze chętnie korzysta z rozmaitych zaproszeń. Lubi nieplanowane akcje i często nie liczy się z ich negatywnymi konsekwencjami. Sylwia ma wokół siebie wiele osób, ale niewiele z nich istnieje w jej życiu przez dłuższy czas. Ta kobieta uwielbia kontakt z naturą i jest ogromną miłośniczką sztuki w każdym wydaniu.

 

W pracy
Sylwia lubi pracować oraz osiągać sukcesy. Ta kobieta zawsze angażuje się w swoje działania i tego oczekuje od swoich współpracowników. Zawsze pierwsza zgłasza się do realizacji nowych zadań i jest świetną mentorką dla dla nowych pracowników. Może się zdarzyć, że Sylwia wykazuje słomiany zapał, ale są to sytuacje sporadyczne. Sylwia z każdej porażki wynosi lekcję, dzięki czemu nie popełnia tego samego błędu dwa razy.

Przysłowia od imienia Sylwia
Brak
Znani imiennicy
Sylwia Gruchała - florecistka, Sylwia Gliwa - aktorka, Sylwia Hanika - tenisistka niemiecka
Formy obcojęzyczne
angielski, włoski, hiszpański - Silvia, niemiecki - Sylvia, francuski - Sylvie, rosyjski - Сильвия

Zobacz inne imienia żeńskie na literę S

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Zobacz inne imienia żeńskie

Czy warto analizować sny ?

Czy warto analizować sny ?

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Sennik w różnych kulturach i tradycjach

Znaczenie snów i sennika

Znaczenie snów i sennika

Astrologia imiennika

Astrologia imiennika

Ostatnio komentowane